Ako sa uzdraviť bez liekov a lekárov 1

Autor: Ján Zbojek | 27.2.2016 o 19:22 | Karma článku: 4,07 | Prečítané:  1143x

Najdôležitejšie je porozumieť, ako funguje človek, jeho telo a pochopiť systém zdravia. Spoznaním seba, ľahšie pochopíte, čo spôsobuje a vyvoláva príznaky chorôb a rýchlo nájdete optimálny spôsob, ako odstrániť ich príčiny.  

 Nasledujúca séria blogov vám pomôže lepšie pochopiť podstatu zdravia a chorôb. Pri písaní budem vychádzať z mojej knihy Šlabikár zdravia. Ľudské telo je veľmi zložitý systém, ale základné zásady ako ho udržať zdravé sú veľmi jednoduché.

 

Pri zdraví sa vždy riadim starou ľudovou múdrosťou: „Lekár lieči, človek sa uzdravuje“. Preto sa budem radšej zameriavať na proces vlastného preventívneho uzdravovania organizmu človeka, jeho detoxikáciu, alkalizáciu a regeneráciu. Mať pevné a dlhodobé zdravie  je naša prirodzená vlastnosť. Tak sme boli stvorení, a preto by malo byť zdravie pre každého človeka úplná samozrejmosť. Napriek tomu na jeho sústavnú obnovu vynakladáme zbytočne veľké množstvo energie, času a peňazí. Ukážeme si ako správne žiť,  jesť a piť v súlade s vašimi duševnými , fyziologickými a biochemickými procesmi. Prišiel som na to, že ak budete dodržiavať základné piliere zdravia a  životosprávy, budete odmenení pevným zdravím, dlhodobou vitalitou a životom bez chorôb.

 

Väčšina autorov kníh o zdraví, ktoré som prečítal si prešla peklom najrôznejších chorôb. Buď dostali vážnu chorobu, alebo boli tuční, nepohybliví a všetci sa im posmievali. Vo veľa prípadoch ich už lekári odpísali, a tak sa začali dôslednejšie zaujímať o svoje zdravie. Štúdium zdravia brali ako východisko z núdze, a práve tým sa postupne stali odborníkmi na svoje zdravie. Vlastné uzdravenie a návrat do normálneho života teraz ukazujú ako najlepší príklad toho, že to funguje aj bez lekárov a zdravotníctva.

 

Ja som sa narodil zdravý a preto vám nebudem radiť, ako sa čo najskôr vyliečite z vašich zdravotných problémov. Skôr chcem poukázať na to, ako sa nedostať do zdravotných problémov a ako tomu predísť. Zdravie považujem za prirodzený stav ľudského organizmu. Bol som odjakživa  hyperaktívne dieťa, a tak som sa vo voľnom čase venoval športu. S odstupom času som zistil, že som sa správal celkom prirodzene a rovnako prirodzené boli aj moje stravovacie návyky.  Odmenou mi je trvalé zdravie, vitalita a stabilná váha. Moji rodičia trpeli nadváhou, vysokým tlakom, problémom so zažívaním a to spôsobilo ich predčasný odchod zo života.

 

Dnes môžem skonštatovať, že väčšina ľudí si môže sama za svoj zdravotný stav.  Za mnohé zdravotné problémy môže naša strava a stravovacie návyky. Slová ako jedlo, jedenie, jedáleň, jedálny lístok sú pre nás veľmi dôležité. Slovo jedlo sa skladá z dvoch častí: jed - lo. Všetci dobre poznáme účinky jedu. Chcem poukázať, že podobné účinky majú na nás aj naše jedlá, ktoré nás niekedy doslova otravujú ako jed. Vychádzam z toho, že ak naša strava a stravovacie návyky dokázali znehodnotiť naše zdravie, tak potom logicky len  zmenou stravy a návykov sa dokážeme z toho dostať von. Tá istá strava nás dokáže otráviť, ale aj uzdraviť. Musíme sa len naučiť základy správneho stravovania a základné princípy uzdravovania.

 

Nie som zástanca žiadnych radikálnych zásahov do organizmu, ani špeciálnych stravovacích diét. Som presvedčený, že každý rozumný  človek sa dokáže uzdraviť a regenerovať len vtedy, keď sa správa prirodzene a je v rovnováhe. Niekedy je lepšie nezasahovať do samoliečebného procesu ľudského tela  zvonku. Stačí, ak sa začnete správať prirodzene a necháte organizmus, aby sa sám uviedol do rovnovážneho stavu. Ináč povedané, keď mu v tom nebudete brániť, organizmus sa sám uzdraví. Niekedy je už organizmus v takom zanedbanom stave, že si sám nevie poradiť s nadmerným znečistením. Vtedy mu musíte pomôcť s očistou od toxínov, alkalizáciou a doplnením chýbajúcich živín.

 

Zdravie je vašim najväčším darom života na tejto planéte. Medzi dary života okrem vášho zdravia patria aj vzduch, voda, príroda a slnko. Dá sa povedať, že pre šťastný a  spokojný život máte vlastne všetko, čo potrebujete. Radostný stav zdravia považujem všeobecne  za najväčší úspech, ktorý môžete v živote dosiahnuť. Nie je to tak vždy a všade. Na jednej strane máme veľa chorých a telesne postihnutých ľudí. Na druhej strane existujú ľudia, ktorí nevedia, čo je to choroba a dokonca niektorí nemusia vôbec jesť. Na prežitie im stačí len čistá voda a vzduch. Rozdiel medzi zdravými a chorými je len v úrovni vedomostí o sebe ako o druhu a v poznaní prírodných zákonov života. Najskôr by ste mali spoznať seba ako druh, svoju fyziologiu, možnosti a schopnosti. Keď sa dokážete prispôsobiť okolitému svetu a jeho prírodným podmienkam, môžete sa tešiť dobrému zdraviu a spokojnému životu. V nasledujúcich blogoch sa teda pozrieme bližšie na človeka, jeho podstatu a na svet, v ktorom žijeme na základe zdravého sedliackeho rozumu.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpovým gayom sa vyhrážajú, na republikánske centrum sa zložili demokrati

Dva týždne pred prezidentskými voľbami sa zdá čoraz jasnejšie, že Clintonová vyhrá. Trump má však svoj svet a v ňom jednoznačne vyhráva.

DOMOV

Blaha sedel celkom sám. Takto vyzerala konferencia Smeru

Delegáti Smeru hlasovali. Nikto nebol proti.

ŠPORT

Svetovú jednotku som stále tlačila, aj tak som prehrala, vraví Cibulková

Slovenka sa pri premiére na šampionáte WTA pričinila o špičkový tenis.


Už ste čítali?