Boj proti chudobe je vopred prehratý

Autor: Ján Zbojek | 9.7.2012 o 15:41 | (upravené 23.11.2012 o 11:30) Karma článku: 6,71 | Prečítané:  1445x

Celý svet bojuje proti chudobe. Medzinárodné organizácie, skupiny a firmy organizujú benefičné koncerty, charitatívne zbierky a dovoz potravín do  Afriky. Výsledkom je, že sa chudoba čoraz viac prehlbuje na celom svete. Pozornosť zameraná na nedostatok toho, čo je chcené spôsobuje, že sa nedostatok ešte zväčší. Podobne je to aj s bojom proti vojne, terorizmu, rasovej neznášanlivosti a rôznym náboženským presvedčeniam. Výsledkom je ešte väčšia rasová nenávisť, náboženská neznášanlivosť, rast agresivity a násilia.

 

Raz pozývali Matku Terezu na meeting proti vojne v Afghanistane. Poďakovala za pozvanie a účasť odmietla. Oznámila, že keď budú organizovať meeting za mier, tak príde.

Rovnako je to aj s bojom proti finančnej negramotnosti, ktorá je príčinou chudoby. Ak svoju nelichotivú finančnú situáciu pociťujete ako nepríjemnú vec a bojujete proti tomu, odtláčate svoj finančný blahobyt od seba. Ak vo vzťahu k svojej finančnej situácii pociťujete uvoľnenie, nechávate prúdiť svoju finančnú nezávislosť do seba.

Hlavnou úlohou človeka je myslieť, rozprávať a konať to, čo pociťuje ako dobré. Potom budete v rovnováhe.

Natískajú  sa mi tieto otázky:

Má talent a odborné vzdelanie výrazný vplyv na finančnú nezávislosť človeka? Má, ale len nepatrný oproti tomu, ako myslí a rozpráva.

Môže byť mladý a neskúsený študent finančne nezávislý? Áno, ak sa nebude porovnávať s ostatnými.

Najdôležitejšia je schopnosť nasmerovať svoje myšlienky k tomu, čo chcete. Jedná sa o vyvodenie zámeru dokázať to, čo chcem. Stanovenie si konkrétneho cieľa, zameranie a sústredenie  všetkej pozornosti  zvoleným smerom. Zameranie vlastných myšlienok na jeden cieľ je rozhodujúce pre každý úspech.

Základ úspechu tvorí zmena mysle a začať rozprávať iný príbeh!!! „My učíme ľudí prostredníctvom poznania finančnej gramotnosti, aby dosiahli finančnú rovnováhu, samostatnosť alebo nezávislosť. Neučíme ich len preto, aby tomu rozumeli. Učíme ich, aby nadobudnuté vedomosti využili v praktickom živote a aby boli skutočne bohatí.“

Ako príklad nedokonalého vzdelávania nám poslúži Akadémia múzických umení. Väčšina absolventov po skončení štúdia márne hľadá možnosti svojho uplatnenia. Často sa po skončení štúdia potykajú s  chudobou. Nakoniec si nájdu nejaké miesto mimo vyštudovaný odbor, aby aspoň dačo zarobili a nejako prežili. Umenie im slúži ako koníček. Mnohí si až neskôr uvedomia, že vlastne zbytočne premrhali najkrajšie roky života. Každé vzdelanie musí mať svoj konečný zmysel a cieľ! Ak nie, tak nemá žiadnu hodnotu.

Ľudia sa dostávajú po škole do situácií, na ktoré nedokážu primerane reagovať. Ako môžu mladí očakávať niečo, s čím nemajú žiadne skúsenosti a čo ešte nezažili? Nevedia ešte, že nemusia mať peniaze, aby ich mohli priťahovať. Nemôžete sa však ani cítiť chudobní a zároveň priťahovať peniaze. Musíte nájsť spôsob ako sa lepšie cítiť v tej situácii, v ktorej sa momentálne nachádzate. Nevšímajte si toho, že sa vám veci nedaria a nemáte stále to, čo chcete. Z toho by ste mali len zlý pocit.

Začnite rozprávať iný príbeh o tom, čo chcete mať tak, aby sa to dialo. Z toho budete mať dobrý pocit.  Všetko, čo sa snažíme urobiť, aby sme zastavili to, čo nechceme, obracia sa napokon proti nám. Volá sa to zákon opačného úsilia. Preto bohatí bohatnú a chudobní ešte viac chudobnejú. Väčšinou platí: Kto nemá peniaze, má čas! Kto má peniaze, nemá čas! Najlepšie je mať čas aj peniaze.

Nedostatok času aj peňazí tvorí negatívnu emóciu, čiže odpor. Preto si  upierame to, čo skutočne chceme. Nemôžete pozerať na opak toho, čo chcete a dostať to, čo chcete. Musíte nájsť spôsob ako si vytvoriť pocit hojnosti ešte predtým, ako bude môcť hojnosť prísť k vám. Na to vám poslúži predstavivosť!!!  Predstavivosť je najväčšia duševná sila, ktorou ľudstvo disponuje. Keď zmeníte to ako sa cítite, pustíte k sebe potrebnú energiu, ľudí a úspech príde. Dobrý pocit nastáva, keď priťahujete myšlienkami to, čo chcete. Zlý pocit nastáva, keď priťahujete myšlienkami to, čo nechcete.

Finančný úspech alebo akýkoľvek úspech nevyžadujú ťažkú prácu, ale vyžadujú súlad myslenia. Ak dosiahnete kontrolu nad myšlienkami, uvoľnite silu, nadšenie pre život a tvorbu.  Všetky peniaze sú pre vás dosiahnuteľné. Stačí len neodporovať a dovoliť im prísť do vašej skúsenosti. Tak isto ako prichádzajú, nechajte ich pozvoľne odchádzať, lebo rovnako ako pri vzduchu bude ich vždy dostatok!!! Nemusíte sa o ne strachovať, lebo si myslíte, že ich už viac nepríde. To je, ako keby ste chceli zadržiavať dych a nenechali ho vyjsť von. Sami nakoniec zistíte, že sa to nedá. Keď tomu dáte voľný priebeh začne  k vám prichádzať viac peňazí. „Respirácia v tomto prípade znamená, že peniaze sa musia neustále točiť, plynúť!!!“ To je ten správny Cash flow.

Nedovoľte ostatným, aby určovali štandardy toho, koľko peňazí by ste mali mať alebo čo by ste mali s nimi robiť. Len vy ste ten, kto by to mal jasne definovať. Dostaňte sa do súladu sami so sebou a dovoľte veciam, aby začali prúdiť do vášho života a skúsenosti. Sporenie na horšie časy priťahuje horšie časy. Z neistoty sa nedá dosiahnuť zabezpečený stav. Sporte si pre finančnú nezávislosť a skvelý život na dôchodku!!! Začnite odteraz rozprávať nový príbeh o hojnosti.

Nie je pre vás dôležité poznať názory a skúsenosti s peniazmi iných ľudí. Vašou najdôležitejšou úlohou je zosúladiť vaše vlastné myšlienky o peniazoch s vlastnými prianiami a túžbami, ktoré sa týkajú peňazí. Súlad nájdete vtedy, keď sa cítite dobre.

Skúste si hovoriť tento program: „Dostávajú sa ku mne iba dobré veci. Nepoznám ešte všetky odpovede a nutné kroky a nemôžem rozpoznať všetky dvere, ktoré sa predo mnou otvoria. Viem však, že tak ako postupujem časom a priestorom, moja cesta sa mi bude postupne vyjasňovať . Počas toho, ako budem po nej kráčať, dokážem jej porozumieť.“

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy


Už ste čítali?