Ešte stále platí, že kto žiada, dostane ?

Autor: Ján Zbojek | 14.8.2012 o 15:49 | (upravené 23.11.2012 o 11:31) Karma článku: 4,92 | Prečítané:  694x

Keď sme boli malé deti prirodzene sme žiadali o všetko, čo sme uvideli. Brali sme ako normálne mať všetky tie pekné veci okolo seba. Žiadali sme rodičov a blízkych o odpovede na množstvo otázok. Postupne nám rodičia a blízke okolie zakazovali žiadať o tieto bežné veci. Vysvetľovali nám, že nemôžeme mať všetko. Učili nás ku skromnosti aj tam, kde to nebolo potrebné. V škole nás učili, že je nevhodné neustále žiadať od učiteľov odpovede, keď sme boli dychtiví po informáciách a vedomostiach. Začali nás dokonca obviňovať, že žiadame tieto informácie na úkor iných. Hovorili nám, že sme sebeckí. Neskôr v živote, keď ste chceli niečo dostať, tak ste si museli podať žiadosť a vyplniť množstvo komplikovaných dokumentov. Po určitej dobe väčšinu vašich žiadostí zamietli. Ak nepožiadate o detské prídavky, nedostanete ich. To všetko dokopy vás postupne odradzovalo od toho, aby ste ešte vôbec o niečo žiadali, hoci aj o prirodzené veci. Napokon ste prestali žiadať, aj keď vás niekto predbieha v rade alebo keď treba uvoľniť sedadlo v električke pre staršiu osobu.

 

 

Na druhej strane spoločnosť od nás neustále žiada plnenie občianskych povinností, predpísaný spôsob správania, morálku a charitu. Štát po nás požaduje platiť dane, odvody a poplatky pomaly za všetko.  Komunita nás žiada zasa o to, aby sme pomáhali slabším a závislým. Stále od nás niečo žiadajú deti, partneri, známi a zamestnávatelia. Stali sme sa časom poslušnými pasívnymi vykonávateľmi požiadaviek ostatných. Po splnení všetkých požiadaviek okolia už nemáme silu a čas žiadať niečo pre seba. Pod tlakom okolností zabúdame na vlastné sny a ciele.

Žiadanie je najúčinnejší spôsob na dosiahnutie toho, čo chcete a teda aj úspechu. Kto nič nežiada, nič nedostane. Žiadanie vám umožní mať viac peňazí, menej sklamaní vo vzťahoch k milovaným ľuďom a účinnejšiu spoluprácu. Pomocou pravidelného žiadania získate viac podpory a inštrukcií od ostatných. Pre niektorých znamená žiadanie menej utrpenia v tichom zúfalstve osamelosti. Keď sa naučíte žiadať, môže sa pre vás otvoriť úplne iný svet. Požiadať môžete prakticky o všetko. Môžu to byť veci osobné, pracovné, zdravotné, rodinné, ale aj duchovné. Ak chcete zmeniť niečo vo svojom živote, musíte ho však čo najskôr zobrať do svojich rúk.

Ako a kedy začať so žiadaním?

Buďte si vedomí vlastnej ceny. Najskôr musíte vedieť, čo vlastne chcete od života a pokúste sa zaňho prevziať zodpovednosť. Na začiatok si ujasnite svoje sny a začnite si ich v duchu predstavovať. Verte vo vlastné sny. Príležitosti neprichádzajú len tak. Svoje príležitosti si začnite vytvárať tým, že začnete novým tvorivým spôsobom pravidelne žiadať o všetko potrebné na splnenie vášho sna. Na svete je mnoho ľudí, ktorí sú ochotní vám pomôcť na vašej ceste rozvoja. Urobia to len vtedy, keď ich o to požiadate.

„Nemému dieťaťu ani vlastná matka nerozumie.“

Nemajte však na začiatok veľké oči a počítajte s tým, že nie každá žiadosť bude okamžite vyplnená. Vychádzajte z toho, aké schopnosti a možnosti momentálne máte. Najskôr začnite žiadať o malé konkrétne bežné veci, aby ste sa presvedčili, že to funguje.

Začnite žiadať vesmír, aby ste mali dostatok síl a energie na splnenie všetkých snov. Žiadajte seba, aby ste v sebe prebudili túžby a inšpiráciu po zmene života. Požiadajte svojho životného partnera, deti, rodičov a priateľov o podporu pri realizácii svojho sna. Každý deň žiadajte seba, aby ste boli zodpovední, rozhodní, trpezliví a vytrvalí pri neustálom vzdelávaní. Žiadajte Boha, aby vám dal dostatok zdravia a schopnosť obohacovať životy druhých. Postupne zistíte, že môžete dosiahnuť všetko, čo si dokážete predstaviť, ak o to požiadate. Ak o to nepožiadate, doplatíte na to len vy sami.

Niektorí ľudia už dávno pochopili, že aby mohli niečo dostať, musia o to najskôr požiadať. Prekonávali množstvo prekážok a tak si pomaly vytvárali svoj osud. Žiadajú o rady, čas, informácie. Prirodzene žiadajú druhých, aby im ukázali ako tancovať, kresliť, inštalovať nový program do PC, zaviazať kravatu, ako uvariť dobré jedlo, opraviť auto, vymeniť batériu v mobile. Tým, že neustále zvládajú zásady žiadania a prijímania, pretvárajú svoje sny na skutočnosť. Sami sú prospešní pre druhých, lebo im ponúkajú niečo, čo im pomáha v živote. Ako protihodnotu si pýtajú službu alebo peniaze. Nezabudnite na to, že nestačí len žiadať a brať, ale aj dávať. Prijímanie a dávanie musí byť v rovnováhe.

Aj tí najúspešnejší mali na začiatku strach a  rovnaké problémy ako vy. Keď začínali, neboli takí suverénni ako sa vám teraz javia. Dokázali to prekonať hlavne tým, že sa zmenili. Najväčšiu zmenu vykonali v tom, že sa naučili požiadať druhých o to, čo potrebovali. Postupne si začali vytvárať svoje životy vlastným spôsobom.  Skúste si uvedomiť, že to, čo dokázali ostatní  úspešní ľudia a podnikatelia, môžete dokázať aj vy!!! Všetci  však musíte najskôr prekonať svoje obavy, pochybnosti a strach z odmietnutia pri žiadaní. Sme tu preto, aby sme sa tešili zo života a nie na to , aby sme sa trápili.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy


Už ste čítali?