Prečo je nebezpečné napodobňovať druhých ?

Autor: Ján Zbojek | 14.11.2012 o 15:51 | (upravené 23.11.2012 o 11:28) Karma článku: 4,64 | Prečítané:  693x

Ľudia si čoraz častejšie kladú otázky: „Prečo som tu a čo je mojim cieľom a poslaním?“ Pôvodné prirodzené poslanie človeka je skryté v spôsobe jeho života. Je vyjadrené cnosťou, ktorá napomáha rozvoj ľudstva. Cnostní ľudia sú dnes skôr výnimkou, často sú vystavovaní na posmech. Nie vždy už dobro víťazí nad zlom a dnešné zákony tomu tiež napomáhajú. Preto sa v súčasnom živote čoraz viac presadzuje neprirodzená agresivita, lož a pretvárka, ktoré ľudstvo naopak brzdia. Človek sa zúrivo snaží byť niekým iným, než v skutočnosti je. Prečo tak nerobia zvieratá a rastliny? Prečo sa mačka nesnaží byť levom? Prečo sa nesnaží sedmokráska byť orchideou? V prírode všetko žije tak, aby splnilo svoje božské poslanie, ktoré im bolo dané na realizáciu v plnej spokojnosti.

 

Stále sa zameriavame na iných, navzájom sa posudzujeme, závidíme si svoje prednosti. Najradšej chceme byť niekým iným, len nie sami sebou. Boh nás nie nadarmo obdaroval rozdielnymi vlastnosťami a schopnosťami. Každý osobne dostal do vienka to, čo môže rozvinúť len on sám. Skúste sa zahľadieť do svojho vnútra a pokojne porozmýšľajte o tom, kde vás to vždy tiahlo. Nikto vám to nepovie, lebo na to, čo vlastne chcete v živote dosiahnuť, si musíte prísť sami. Keď to zistíte, razom vám odpadne množstvo terajších problémov a starostí. Potom sa pokojne pokúste napĺňať túto vám ponúknutú misiu.

Všetci sme sa narodili do tohto sveta s určitým poslaním. Mnohí však nevedia, akú úlohu tu majú zohrať. Uvedomte si, že okolnosti, v ktorých ste sa ocitli, sú tým pravým miestom a zároveň budúcim pôsobiskom vášho poslania. Preto nikdy nepodceňujte a ani neodsudzujte žiadne okolnosti. Radšej hľadajte dôvod, prečo ste sa v nich ocitli a čo by ste s tým mohli urobiť. Nič na tomto svete tu nie je náhodou. Na splnenie svojho poslania sme všetci dostali základnú výbavu, čiže talent a inteligenciu. Je na nás, ako ich uplatníme v tomto živote. Preto potrebujete vyvinúť úsilie na to, aby ste objavili samého seba a vydali sa po vlastnej ceste svojským spôsobom.

Najväčším nebezpečenstvom človeka je napodobňovanie druhých. Začína to už v mladosti, keď nás porovnávajú s druhými a dávajú nám ich za vzor. Zabúdame, že každý jeden sme originál. Spoločnosti vyhovuje, keď sú všetci rovnakí.  Napodobňovanie druhých  nás vždy vedie  k strate vlastnej identity!!! Preto zostaňte sami sebou. Nepočúvajte druhých, keď vám tvrdia, že to alebo ono nikdy nedokážete, prípadne, že na to alebo ono sa nehodíte. Hovoria vám to dokonca ešte predtým, než ste sa o to pokúsili. Ako to môžu vedieť, keď vás vôbec nepoznajú? Prečo to robia? Nie náhodou preto, aby vás mohli ovládať a nanútiť vám to, „čo je vraj pre vás najlepšie?“

Ak im uveríte a nepokúsite sa o to, po čom vo vašom vnútri tajne  túžite, nikdy sa nedozviete pravdu o sebe a vašich skutočných schopnostiach. Ak si vytvoríte vo vašej mysli zbytočné predsudky, nikdy v živote nepokročíte ani o krok dopredu. Nezdokonalíte sa a nestanete sa väčšou osobnosťou. Budete naďalej živoriť v bahne priemernosti. Jediný spôsob ako môžete vyrásť  je, že získate vlastnú skúsenosť. Tá sa získava vlastnou tvorivou činnosťou a praxou. Ak nemáte potrebné skúsenosti, ste váhaví, nerozhodní a potom sa často správate nerozvážne. To, čo teraz potrebujete, je získať nové skúsenosti. Vždy sú tu šance a príležitosti, tak smelo do toho !!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy


Už ste čítali?