Ako sa brániť proti energetickým upírom

Autor: Ján Zbojek | 17.12.2013 o 12:00 | (upravené 17.12.2013 o 12:16) Karma článku: 11,30 | Prečítané:  5875x

Niektorí ľudia radi upútavajú na seba pozornosť ostatných. Po stretnutí s nimi sa často cítite unavení a nijako si neviete  vysvetliť tento stav. Títo ľudia človeka zámerne vyvedú z rovnováhy, rozladia, nahnevajú, zastrašia alebo rozľútostnia. Tým nás vlastne nútia k tvorbe negatívnej energie, ktorú nám následne odoberú a to nás dokonale oslabí. V rámci prevencie by sme mali poznať aspoň najzákladnejšie formy týchto hier, aby sme ich dokázali včas identifikovať a vedeli sa im ubrániť. Najjednoduchší spôsob obrany je úplná ignorancia takéhoto správania. Jednoducho povedané, buďte k nim ľahostajní a nevenujte im zbytočne zvýšenú pozornosť. V žiadnom prípade sa nenechajte zatiahnuť do ich hry. Keď zistia, že vás nenachytali, dajú vám pokoj a sústredia sa na inú obeť.  Pokúsim sa poukázať na štyri základné typy zlodejov energie a ich hry. Niekedy voláme  takýchto zlodejov aj energetickí upíri.

Zastrašovateľ:

Prejavuje sa ako hlučný a vulgárny  človek, ktorý hrozbami a násilím vytvára atmosféru strachu. Všetci v okolí mu odovzdávajú pozornosť za chvíľku pokoja. Niekedy je lepšie prepočuť pichľavú poznámku na vašu adresu. Tento dočasný pokoj je len zdanlivý, lebo ak ho necháte pôsobiť,  tak sa ho už nezbavíte. Bude vám neustále strpčovať život a svoju aktivitu začne zintenzívňovať. Typickým príkladom sú všetci diktátori a mafiáni. Ľudia sa ich boja a tým pádom tvoria negatívnu energiu. Tá sa automaticky presmeruje k zastrašovateľovi a to im dáva ešte viac moci. Je paradoxom, že najväčší strach majú vždy  diktátori, šéfovia, lebo veľmi dobre vedia, na akých vratkých nohách je postavená ich moc. Je to dané aj tým, lebo sú plní negatívnej energie nadobudnutej od ustráchaných ľudí.

Ak je to možné, nevšímajte si jeho spôsoby správania, prípadne ho ignorujte. To ho dokáže najlepšie odradiť.  V každom prípade mu jasne  dajte najavo, že si vyprosujete takéto správanie a potom si ho prestaňte všímať. Držia sa zásady, že keď mu podáte prst, zoberie si celú ruku.

Vypytovateľ:

Takýto človek bezohľadne tlačí svoju obeť do kúta nezmyselnými otázkami vyžadujúcimi odpovede, ktoré vzápätí  rosporuje a následne neguje. Takýmto agresívnym spôsobom neustále zamestnávajú svoje obete malichernosťami, zbytočnými otázkami a nedávajú im časový priestor na obranu. Voláme to niekedy aj „buzerovanie alebo šikanovanie“. Robia to mnohí riadiaci pracovníci bez dostatočného sebavedomia, odbornosti a riadiacich schopností. Ako príklad si uveďme veliteľa na vojne, ktorý šikanuje vojakov prakticky za všetko, bez možnosti obhajoby.  Podobne sa správajú ľudia, ktorí nie sú na svojom mieste a týmto správaním zakrývajú svoju neschopnosť a nekompetentnosť. Takýmto podpichovacím spôsobom si kompenzujú nízke sebavedomie. Žiaľ, je to vždy na úkor obetí, ktoré toto správanie veľmi vyčerpáva a oslabuje.

Takémuto človekovi položte otázku, prečo sa vás to pýta, namiesto odpovede. Nechajte ho, nech vám to vysvetlí a potom sa ho opäť spýtajte prečo? Keď mu budete klásť neustále protiotázky, preberáte iniciatívu a to ich znechutí. Pôjde si nájsť druhú obeť.

Rezervovaný:

Najčastejšie sa takýto človek drží bokom dúfajúc, že ho niekto bude potrebovať alebo chcieť zapojiť do zábavy. Predstierajú prílišnú skromnosť a pôsobia navonok dojmom, že k svojmu životu pomaly nič nepotrebujú. Získavajú pozornosť predstieraním úplného nezáujmu o dianie. Po upútaní pozornosti sa radi  nechávajú dlho prehovárať a často pritom robia drahoty. To nás stojí množstvo negatívnej energie, ktorá sa poľahky presunie k rezervovanému. To mu dodá potrebnú silu na to, aby prevzal iniciatívu a nenápadne zaujal vaše miesto. Takýmto nenápadným spôsobom vás oslabil, takže zrazu je na koni on. My sa ani nestačíme diviť ako nás prekabátil. Túto fintu často používajú ženy, keď chcú na seba upútať pozornosť vopred vybranej obete.

Najjednoduchšie sa ho zbavíte, keď si ho nebudete  vôbec všímať. To ho dokonale odzbrojí a úplne mu to zviaže ruky.

Trpiteľ:

Tento typ človeka sa snaží navonok  vyžarovať ako mu bolo ublížené, prípadne bola na ňom spáchaná nejaká krivda. Snaží sa prilákať pozornosť tým, že neustále vymýšľa katastrofické a krízové scenáre, ktoré vo vás vzbudzujú nepríjemné pocity. Jeho celkové správanie vyvoláva pocit viny u druhých. Neustále si sťažuje na to, ako mu bolo nespravodlivo ublížené len preto, aby ho druhí poľutovali. Ľútosť je negatívna energia, ktorú vzápätí presmeruje k sebe a to ho posilňuje. Ukážkový príklad tvoria niektorí starí ľudia, ktorí sa na všetko sťažujú a často zvýrazňujú svoje zdravotné problémy. Po hodine strávenej v ich spoločnosti ste na smrť unavení, pretože vás okradli o všetku energiu. Podobne sa správajú aj takzvaní notorickí sťažovatelia, ktorí doslova atakujú rôzne úrady, štátne inštitúcie a otravujú okolie.

Ak vás začne obťažovať svojimi problémami, tak mu jednoducho povedzte, že vás to nezaujíma. Mne sa najlepšie osvedčilo, keď som  si z nich začal robiť žarty. Pokojne mu povedzte, že to už bude len horšie a horšie, nech si na to zvyká. Prípadne naňho vybaľte nejaký extrémny prípad so smrteľným koncom. To ho dokonale otrávi a dá vám pokoj.

Vo všetkých prípadoch platí jedno spoločné:

„Nikdy sa nenechajte sa zatiahnuť do ich hry!!!“

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?