Komunikácia ako nástroj boja o energiu a moc?

Autor: Ján Zbojek | 23.9.2014 o 10:30 | (upravené 23.9.2014 o 10:43) Karma článku: 3,75 | Prečítané:  906x

V poslednom čase sa veľa hovorí o komunikácii. , jej dôležitosti a význame. Zistil som, že na otázku čo je komunikácia ľudia nevedeli odpovedať. Chcel by som sa podeliť o poznatky z mojej pripravovanej knihy Šlabikár praktickej komunikácie. Všetko, čo nás obklopuje je vlastne energia na určitej vibrácii, vlnovej dĺžke. Energiu potrebujeme pre život a tak sa ju snažíme získavať odvšadiaľ, kde sa len dá. Základný zdroj energie je slnko, ktoré vyžaruje energiu priamo na zem, more, vodu, rastliny, zvieratá a ľudí.  My to podvedomo cítime a  preto sa radi vystavujeme slnečným lúčom vždy, keď je to možné alebo sa máčame vo vode. Energiu na existenciu získavame priamo cez slnečné lúče alebo nepriamo cez potraviny a vodu. Energia je informácia, ktorú sú ľudia schopní  odrážať, prijímať, uchovávať,  transformovať a tiež vysielať. Človek  je schopný vytvárať energiu pomocou myslenia a transformovať ju prostredníctvom komunikácie do tvorivej činnosti. 

Slovo a komunikácia tvoria obrovskú silu, pomocou ktorej prenášame energiu na iných. Takto sa vieme spájať a dokážeme vytvárať ohromné hodnoty v prospech ľudí a vesmíru, ale aj zničiť všetko okolo seba vrátane seba a nášho sveta. Komunikácia slúži  nielen na tvorbu pozitívnej, ale  aj negatívnej energie. Pri tvorivej činnosti sa využíva pozitívna energia. Keď pracujete s nadšením na nejakom projekte, vôbec necítite únavu a vtedy dokážete podať ohromný výkon.

Vedeckí pracovníci pri finalizácii nového objavu takmer vôbec nespia, a napriek tomu majú stále dostatok síl. Svoje okolie doslova bičujú svojím pracovným tempom. Pracujú a tvoria pre život a preto sú napojení na nekonečný zdroj vesmírnej energie. Aktívni ľudia prekypujú energiou, prirodzene ju rozdávajú a pritom sa sami automaticky dobíjajú od druhých. Tvorivá činnosť zabezpečuje prirodzený kolobeh energie, čiže neustály príjem a výdaj. V ich prítomnosti sa cítite príjemne, lebo dávajú.

Pasívni ľudia majú väčšinou energetický deficit, sú otrávení, znudení a často si sťažujú na únavu. Majú málo energie a preto sa ju snažia získať od druhých. Upútavajú pozornosť na seba a potom ostatných nejakým spôsobom emotívne rozrušia. Ináč povedané  vyvedú z rovnováhy, nahnevajú alebo vyprovokujú k tvorbe negatívnej energie. Najčastejšie to robia poukazovaním na vaše nedostatky a chyby alebo ohováraním ostatných ľudí. Ich obľúbené témy sú škandály, konflikty, katastrofy, nehody, nešťastia a nepríjemné udalosti, ktoré u ľudí vyvolávajú zlý pocit - negatívnu energiu. Tú si dopĺňajú na úkor ostatných ľudí tým, že ich pozornosť presmerujú na seba a doslova vás vycicajú ako upíri. V ich prítomnosti sa necítite dobre, lebo berú.

Veľmi často sa komunikácia zneužíva na boj  o energiu medzi jednotlivcami za účelom posilnenia vlastnej moci. V tomto prípade ide vždy o tvorbu negatívnej energie. Preto jedni ľudia sú po interakcii stále unavení a iní prekypujú energiou. Platí tu zásada, že kde ide pozornosť, tam prúdi energia a tam rastie moc.

Ľudia používajú rôzne triky ako upútať na seba pozornosť a získať tak potrebnú energiu na posilnenie svojej pozície. Všetci poznáme vo svojom okolí takzvaných „energetických upírov“, ktorí sa posilňujú na úkor ostatných. Po stretnutí s nimi sme väčšinou rozladení, unavení a oni naopak, odchádzajú plní sily. Spôsoby upútavania  pozornosti zamerané na získavanie negatívnej energie od ostatných voláme medziľudské drámy. Jedná sa o hry, ktoré na seba navzájom hráme v rámci komunikácie preto, aby sme získali pozornosť druhého a presmerovali tok energie smerom k nám. Táto energia nám dodáva pocit posilnenia a moci.

Najsilnejšia túžba ľudí je odjakživa túžba po moci. Pre niektorých ľudí sa to stalo doslova zmyslom a náplňou života. Najvhodnejším príkladom sú politici. Robia všetko preto, aby na seba upútali pozornosť. Neštítia sa využiť úmrtie významnej osoby, len aby sa ukázali so svojou suitou na jej pohrebe. Radi sa podobným spôsobom predvádzajú  aj pri úspěšných športovcoch alebo umelcoch. Nechýbajú na žiadnej významnej spoločenskej udalosti, ale nepohrdnú ani haváriou, úmrtím významnej osobnosti, prípadne prírodnou katastrofou. Dôležité pre nich je, aby boli neustále na očiach a strhávali na seba pozornosť. Pri boji o moc „Ide vždy  o to, kto z koho.“ Po takomto mentálnom súboji je vždy len jeden víťaz a druhý porazený. Nezabudnite, že takáto komunikácia ide vždy na úkor druhých. Táto hra je základným zdrojom závisti, nenávisti, agresivity  a rastúcej chudoby.  Všetky vojny a násilie v dejinách ľudstva boli zapríčinené zlou komunikáciou.

Je v našom záujme, aby sme spoznali aspoň najzákladnejšie hry a dokázali ich identifikovať. Naučte sa proti takýmto ľuďom, ktorí ich hrajú brániť. Najjednoduchší spôsob obrany je vyberať si, s kým sa budete stretávať. Niekedy to nie je možné a vtedy ignorujte  alebo prehliadajte takéto provokatívne správanie. Často je lepšie prepočuť ich pichľavé poznámky na vašu adresu. Inokedy sa pokojne opýtajte : „Prečo mi to hovoríš?“ alebo „Nerozumiem tvojej otázke, narážke.“  Nechajte na ňom, aby vám vysvetlil pravý dôvod. Jednoducho povedané, buďte k nim ľahostajní, nevšímajte si takto reagujúcich ľudí, nevenujte im zvýšenú pozornosť. Energetický upír sa potrebuje do vás „zahryznúť“ a tým je upútanie pozornosti. V žiadnom prípade sa nenechajte vyprovokovať a zatiahnuť do ich hry, ktorej zmyslom je vyvolať u vás hnev, obdiv, pohŕdanie, závisť, nenávisť, ľútosť, obavy alebo strach. Tieto vytvárajú negatívnu energiu, ktorú vám vzápätí odoberú. Keď zistia, že vás nenachytali, dajú vám pokoj a sústredia sa na inú obeť. 

  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nesledujeme mohutnú wagnerovskú operu, skôr reláciu o varení

Každý bude trochu nespokojný.


Už ste čítali?