Ryba smrdí od hlavy alebo Kde je chorý systém tam sú aj chorí ľudia.

Autor: Ján Zbojek | 29.10.2015 o 15:59 | (upravené 29.10.2015 o 16:22) Karma článku: 7,71 | Prečítané:  1317x

Rozmýšľali ste už o tom, prečo sú pre väčšinu zdraví ľudia nezaujímaví a chorí sa stávajú predmetom zvýšeného záujmu? Prečo človek, ktorí si poctivo plní svoje rodinné, pracovné povinnosti je na okraji záujmu spoločnosti?

Náš svet je duálny a preto tu vedľa seba existujú dobro a zlo, zdravie a choroby. Zdravie a dobro sú pôvodné prirodzené vlastnosti, ktoré sú prejavom rovnováhy systému. Všetci sme ich dostali zadarmo a preto ich berieme ako samozrejmú vec. Čo je zadarmo, to si väčšinou nevážime a začíname sa o to zaujímať, až keď o to prídeme.  Možno aj preto v každej rodine dostáva automaticky  viac pozornosti choré a slabšie dieťa, žiaľ vždy na úkor zdravých a silných súrodencov.  Rodičia sa snažia zvýšenou starostlivosťou a pozornosťou vyvážiť takzvaných znevýhodnených slabších jedincov. Neuvedomujú si, že im takto blížia a bránia pri navrátení do rovnovážneho stavu.

Rovnako to bolo aj u nás doma. Mňa vždy brali  ako samostatného človeka, ktorý sa dokáže o seba postarať. A tak som bol bokom a rodičia začali venovať viac  pozornosti na moje sestry. To pokračovalo aj keď sme vyrástli a založili si svoje rodiny. Rodičia ich naďalej dotovali a vyvolali u nich určitú formu zníženej obranyschopnosti, čiže závislosti a nesamostatnosti, ktorá sa im nakoniec vypomstila. Každý človek rovnako túži po pozornosti a snaží sa, aby sa oňho druhí zaujímali. Ja som si to vyriešil športovými a mimoškolskými aktivitami, ktoré mi priniesli požadovanú pozornosť a uznanie  od priateľov, spolužiakov a okolia.

Lenže nie všetci k tomu takto pristupujú a keď to nejde po dobrom, musí to ísť aj po zlom. Ak chcete v takomto prípade na seba upútať pozornosť rodičov, musíte  vykonať niečo neobvyklé, nejakú čertovinu, je jedno akú. A tak sa u týchto „odstrčených a zabudnutých“ spúšťa postupne lavína odvrávania, robenia priekov, vyvolávania hádok, porušovania disciplíny, fajčenia, popíjania, neskorých príchodov domov.....len aby si ich niekto všímal. 

Hovorí sa, že: „Kde smeruje pozornosť, tam prúdi energia a rastie moc.“  Mnohí to cítia a tak často za každú cenu upútavajú na seba pozornosť. Najľahšie sa púta pozornosť, keď nerobíte zabehnuté „dobré“ veci, ale vykonáte niečo neobvyklé, najlepšie  na čo treba mať gule, teda niečo „zlé“ . Čiže najjednoduchšie je stať sa rebelom alebo odporcom režimu. Niekedy sa to vymkne spod kontroly  a zabieha do extrémov. Mám tým na mysli zlú životosprávu ako fajčenie, drogy, alkohol, neviazaný sex, bitky, anarchia a náboženský fanatizmus. Vtedy je to už často na úkor vlastného zdravia.

V televízii vznikajú relácie, kde sú nám čoraz častejšie predstavovaní postihnutí a chorí ľudia. Takáto relácia zámerne pôsobí na city ľudí a vzbudzuje u divákov súcit a ľútosť. Žiadne citové vydieranie ani ľútosť postihnutým nepomôže, naopak odpútava našu pozornosť a to nás energeticky oslabuje. Celebrity sa radi zapájajú do týchto aktivít, napríklad do boja proti rakovine a iným závažným chorobám. Potrebujú si prihriať svoju polievočku, a hlavne byť na očiach a pútať na seba pozornosť. Zlo v podobe chorôb tak dostáva čoraz viac pozornosti a tak sa logicky posilňuje a rozširuje.

Za väčšinu chorôb si môžeme sami svojou lenivosťou,  nezodpovednosťou a negramotnosťou. Tým, že  ľutujeme často lenivých, nezodpovedných, chorých a obéznych jednotlivcov, bezdomovcov, žobrákov, alkoholikov a drogovo závislých, ich len podporujeme a posilňujeme. Mnohým z nich to aj vyhovuje a vlastne nerobia nič pre to, aby sa zo zlej situácie dostali. Je pre nich výhodné nechávať sa ľutovať a podporovať ostatnými. Nie je náhoda, že rastie počet bezdomovcov a žobrajúcich nevídaným tempom hlavne vo veľkých mestách. Viacerí sa tým celkom úspešne živia.

Niektorí špekulanti si na tom urobili perfektný biznis. Postavili sa do ich čela, ochraňujú slabších, chorých, postihnutých a diskriminovaných prostredníctvom nadácií a neziskových organizácií financovaných z pochybných zdrojov peňazí zo zahraničia.  Nikdy nezabudnú dodať aké šťastie máme oproti postihnutým a tým nám spytujú svedomie. Toto divadielko je naoko spoločensky záslužné a morálne na výške. Napokon vyberať peniaze na podporu chorých je ľahšie ako seriózne podnikať spolu so všetkými rizikami. Predstaviteľov týchto nadácií a neziskových  organizácií  to nič nestojí, rozdeľujú cudzie , ale aj naše peniaze, sú spoločensky uznávaní. Pritom o vlastnú réžiu majú výborne postarané.  Keď nakoniec zistíte, kto a prečo to všetko financuje, bude vám to hneď jasné!!!

Dá sa povedať, že systém spoločenských hodnôt je  chorý a zvrátený. „Dobrí“ , čiže slušní, pracovití a zdraví - ľudia sa akoby vytratili z oblasti nášho záujmu. Naopak, pozornosť národa sa presúva úplne mimo realitu, prevažne na neproduktívnych a závislých jednotlivcov, z ktorých mnohí si za to môžu sami. Dostali sme sa do situácie, že poctivý, slušný, zdravý človek, nefajčiar a abstinent sa stal  „akýsi čudný vydedenec“. Niektorí ľudia sa im dokonca vysmievajú a jednoducho sa ich stránia. V školách sú najobľúbenejší drzí a arogantní grázlikovia, fajčiari a notorickí porušovači pravidiel. Za to, že porušujú spoločenské normy sa im dostáva od všetkých najviac pozornosti a to ich posilňuje.  Len našou nevšímavosťou, ľahostajnosťou a falošnou toleranciou postupne strácajú zmysel pre dobro, etiku a poriadok. Keď vyrastú, dostanú sa do rôznych vedúcich funkcií a odtiaľ budú ďalej šíriť beztrestne svoju pochybnú demagógiu. Ako si vychováme ľudí, tak sa budú správať!!! Za všetko si vlastne môžeme sami.

Staré príslovie hovorí: „Vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá.“  Preto sa nečudujme, že v médiách dostávajú čoraz častejšie priestor primitívi, plytkí ľudia, bezcharakterní podnikatelia, skorumpovaní politici a pochybné celebrity z takzvaného show biznisu. Je podľa vás normálne, že  „Martinka z Turca“ sa zrazu stala uznávaná celebrita, ktorú pozývajú na diskotéky?  Títo ľudia sa potom stávajú mienkotvorní a mladí ich bez rozmýšľania prirodzene kopírujú.  

Hovorí sa, že: „Keď je chorá hlava, bolí celé telo.“  Porušovanie pravidiel morálky, všeobecná zdravotná negramotnosť, zlé stravovacie návyky a zlá životospráva sa nakoniec odrazia na vašom zhoršenom zdraví a vzniku chorôb. Preto máme čoraz viac recidivistov, ľudí s nadváhou, psychicky narušených ,  viac chorých ľudí  na kardiovaskulárne choroby, mozgové príhody a rakovinu. Je to aj napriek tomu, že počet lekárov, nemocníc, zdravotníckych prístrojov, špecializovaných zariadení, liekov a lekární  neustále narastá. Dá sa povedať, že chorá spoločnosť si vychováva chorých ľudí!!! Zdraví a produktívni doplácajú na chorých z nedbalosti a neproduktívnych. Dokedy to táto chorá spoločnosť ekonomicky utiahne?  Dokedy sa necháme citovo vydierať nezodpovednými jednotlivcami, ktorých musíme dotovať na úkor rozvoja celej spoločnosti?

Ako začať?

Ak chcete urobiť zmenu, začnite u seba a vo svojich rodinách. Preto sa už prestaňte vyhovárať na médiá, zlý systém zdravotného zabezpečenia,  skorumpovaných politikov alebo výrobcov a predajcov nezdravých potravín. Uvedomte si, že zodpovednosť za svoje zdravie je len na vás a za väčšinu chorôb si môžete sami (výnimkou sú dedičné oslabenia).

Prestaňte bojovať proti rôznym chorobám a radšej sa sústreďte na seba a posilňujte vaše zdravie. Každý je tu za seba a preto si musí pomôcť najskôr sám. Začnite sa vzdelávať v životospráve a urobte potrebné zmeny vo svojich stravovacích a pohybových návykoch. Odstráňte  z jedla prebytočné množstvá mäsových, mliečnych a obilných výrobkov, sladkostí a sladených nápojov a nahraďte ich zvýšením ovocia , zeleniny a čistej vody. Vaše deti to budú prirodzene kopírovať a neskôr šíriť do okolia. Choďte im príkladom a prestaňte sa doma rozprávať o chorobách a chorých, ktorým aj tak nemôžete pomôcť. Nezabudnite, že na čo najčastejšie myslíte a o čom rozprávate sa časom stáva realitou. Pripomínam, že každá tvorba je v tomto poradí: Najskôr je myšlienka, potom ide slovo a nasleduje čin.

Upriamte svoju pozornosť na správnu životosprávu, aktívny pohyb, zdravie, spokojnosť a vitalitu a postupne sa stanú  vašou realitou. Ak chcete zmeniť svet, začnite meniť seba!!! Prosperita každej rodiny, firmy a spoločnosti je postavená na prosperite jednotlivcov. Ak budú jednotlivci zdraví a bohatí, potom môžu pomáhať tým, ktorí to skutočne potrebujú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?