Ako sa uzdraviť bez liekov a lekárov 2

Autor: Ján Zbojek | 29.2.2016 o 8:25 | Karma článku: 4,51 | Prečítané:  1248x

Ak sa chceme dopracovať ku stabilnému zdraviu, musíme poznať seba a svoju podstatu. Na svoju existenciu na Zemi dostal človek vhodné prírodné prostredie s množstvom rastlín a živočíchov, slnko, vzduch, vodu. 

Človek sa po narodení ocitá v cudzom prostredí. K prežitiu je vyzbrojený jedinečným ľudským telom a mysľou. Na svoje zdokonalenie na Zemi dostal  päť fyzických zmyslov a ešte k tomu vedomie, cit, rozum, talent a inteligenciu. Pomocou nich sa od narodenia učíme poznávať jednotlivé veci, ktoré nás obklopujú. Sme jediný živočíšny druh na Zemi, ktorý má takúto komplexnú výbavu. Všetko, čo do nášho života prichádza je vďaka schopnosti  vnímania. Sme vyzbrojení obrovskou silou vedomia. Ináč povedané, čo si dokážeme vedomo predstaviť, to aj dokážeme uskutočniť.

Človek sa  skladá z duševného, emočného a fyzického tela. Prvé dve telá sú zložené z nehmotných častí, ktoré sa podieľajú na riadení fyzického tela. Z toho vyplýva, že nás riadi duševno, sme vedení prostredníctvom emócii a tomu všetkému sa podriaďuje fyzické telo ako realizačný mechanizmus. Riadiace zložky človeka sú nehmotné a tvoria hlavnú časť ľudského bytia. Fyzické telo sa správa ako poslušný robot, ktorý vykoná všetko, čo mu myseľ a emócia prikážu. Medzi fyzickým, emočným a duševným telom je pevné prepojenie. Fyzické telo má obmedzenú životnosť asi na 120  rokov. Počas života sa na ňom objavujú rôzne  nerovnováhy. Tieto príznaky voláme choroba.  Po fyzickej smrti sa duševné a emočné telo oddelia od hmotného tela. Z toho vyplýva, že duševná podstata človeka ostáva naďalej.

 

Duševné telo predstavuje svet veľmi rýchlych vibrácií energie. Naše vedomie je vlastne živý počítač, ktorý zbiera a zoraďuje informácie, vytvára myšlienky a vlastní názory. Duševné telo prostredníctvom nášho vedomia smeruje naše myslenie k  zdokonaľovaniu a uzdravovaniu fyzického tela. Myslenie spúšťa celý reťazec udalostí a okolností nášho života, vrátane nášho zdravia.

 

Emočné  tela má zásadný vplyv na  naše zdravie alebo choroby. Podľa mňa je práve v emočnom tele ukrytá väčšina príčin zdravotných problémov a chorôb.  Emočné telo funguje ako energetický transformátor, ktorý premieňa veľmi vysoké vibrácie duševnej energie na emócie. Emócia je duševná sila schopná meniť formu akejkoľvek skutočnosti. Emócia priamo pôsobí na fyzické telo a jeho jednotlivé orgány - pocity. Emočné telo poznáme aj pod názvom bioenergetické telo alebo aura

Fyzické telo človek dostal do „ prenájmu“ ako nástroj, pomocou ktorého musí pracovať na svojom rozvoji v tomto  hmotnom svete. Fyzické telo potrebuje na svoju existenciu  stravu, vodu, vzduch, aktívny pohyb a odpočinok. V zdravom tele je možné žiť spokojne dlhé roky. Zanedbaná starostlivosť o telo sa prejavuje častým nachladením, bolesťami zubov, zažívacími problémami, opakujúcimi sa chorobami, únavou, zlým duševným stavom, rýchlym starnutím alebo predčasnou smrťou. Človek je komplexom fyzického tela a nehmotnej podstaty. Všetko je pevne navzájom prepojené a nedá sa za jeho života rozdeliť.  

Príklad

Ako vhodný príklad si uvedieme  kolobeh vody v prírode. Voda sa nachádza na Zemi v troch skupenstvách. Je to stále tá istá voda, len v inej forme. Keď začneme ochladzovať vodnú paru, najskôr sa premení na kvapalinu a potom stuhne na ľad. Podobný, ale opačný efekt dosiahneme, keď začneme ohrievať ľad. Zvyšovaním teploty by sa premenil postupne na vodu, vodnú paru, kyslík a dusík a nakoniec  opäť na éter, čistú energiu – substanciu života.

Človek, ale aj všetko okolo nás je len energia usporiadaná v rôznych formách. Ak je energia v rovnováhe, hovoríme o systéme. Systém predstavuje rovnováhu, dokonalosť, tvorivý rozvoj, fungovanie a zdravie. Nerovnováhu vnímame ako pasystém, čiže deštrukciu, nedokonalosť, nefunkčnosť a chorobu.  Na začiatku by sme si mali ujasniť čo je zdravie a choroba, aký je medzi nimi rozdiel a ako sa prejavujú.   

Zdravie je prejav dokonalosti a rovnováhy systému človeka. Znamená rovnováhu medzi duševným, emočným a fyzickým telom a ich zosúladenie so životným prostredím, v ktorom sa nachádzame. V systémovom pohľade je to pozitívna spätná väzba, že systém je v rovnováhe. Zdravie je základná vlastnosť človeka, a preto ho chápeme ako prirodzený stav.

Chorobou môžeme nazvať  neprirodzený stav. Ide o nedokonalosť, ktorá predstavuje nerovnováhu systému medzi jednotlivými telami človeka. Každá choroba je len náznak, že niečo nie je v poriadku. Choroba je len  absencia zdravia. V systémovom pohľade je choroba negatívna spätná väzba, ktorá slúži na to, aby sme urobili potrebnú zmenu a vrátili systém do pôvodného rovnovážneho stavu.

Zdravie človeka znamená, že je systém v rovnováhe (homeostáza). Vtedy všetky orgány fungujú tak ako majú. Každé vybočenie z rovnováhy sa prejavuje rôznymi príznakmi, na ktoré by sme mali okamžite reagovať. Ak to neurobíme, tak sa to  neskôr prejaví  ako dlhodobo zhoršený stav, čiže choroba. Pri ignorácii príznakov bežnej choroby sa z nej stane chronická choroba. Podstata uzdravovania človeka je v tom, že hľadáme a odstraňujeme skutočnú príčinu zhoršeného stavu. Napríklad, že sa zbavíme nečistoty detoxikáciou. Keď sa odstráni príčina (nečistota), choroba sa okamžite stratí a systém sa opäť vráti do rovnováhy – zdravia ako prirodzenej vlastnosti.  Ak nás postretnú zdravotné problémy, máme v podstate dve možnosti: liečbu alebo uzdravovanie.

 

Liečbu stelesňuje alopatická medicína (farmaceutická), ktorá ponúka len dva druhy liečby akejkoľvek choroby: chemické lieky a operáciu. Chemické lieky sa už dnes používajú úplne na všetko. Od obyčajných bolestí hlavy, zvýšenej teploty a depresie,  až po degeneratívne choroby. Operácia je chirurgický zákrok, ktorý napráva problematické stavy  ako sú poruchy orgánov, zlomeniny a úrazy. Túto prax v minulosti vykonávali takzvaní felčiari. V poslednej dobe sa  fyzicky odstraňuje „napadnuté" tkanivo, časti končatín alebo celé orgány. Napríklad v prípade rakoviny prsníka sa operačne odstraní prsník a pacientka je akože „vyliečená". Inokedy sa vyoperuje ľadvina, časť žalúdka alebo pľúc. Odstránením orgánu vzniká v tele nerovnováha, ktorá preťažuje ostatné orgány a časom vytvorí ďalšie príznaky choroby na inom mieste tela.

 

Farmaceutické spoločnosti vynakladajú veľké množstvo peňazí na vývoj liekov, vzdelávanie lekárov, aby ich chemické preparáty správne aplikovali. Z lekárov sa tak stávajú normálni distribútori liekov ( díleri). Medicína a systém zdravotnej starostlivosti sa zameriava na identifikáciu diagnózy choroby a jej liečenie. Liečenie následkov chorôb nerieši problém a ani nevylieči ich skutočné „príčiny". Nebezpečenstvo tohto spôsobu liečenia je v tom, že väčšina liekov má druhotné účinky, ktoré spôsobujú vznik ďalších chorôb. Ukazuje sa, že alopatickou medicínou, ktorá sa zameriava výhradne na „liečbu" dôsledkov sú choroby človeka nevyliečiteľné. Medicína nechce pacienta úplne vyliečiť. Chce ho liečiť, aby čo najdlhšie mohol užívať predpísané lieky, ktoré mu bude počas života predávať. Úlohou medicíny je vychovávať ľudí závislých na liekoch. Biznis je biznis!!! Lekári a farmaceuti dobre vedia, že na  zdravom človekovi sa nedá zarobiť!!!

 

Uzdravovanie  je postavené na vytvorení prirodzenej rovnováhy organizmu. Uzdravovanie ako „tradičná medicína" je v tej,  či onej podobe prírodná medicína stará tisíce rokov.  Pri terapii využíva látky získané z prírodných zdrojov. Prírodná medicína lieči choroby prírodnými produktmi, rastlinami alebo bylinami rastúcimi voľne v prírode. Väčšina týchto substancií nemá žiadne škodlivé vedľajšie účinky.

 

Základ uzdravovania tvoria detoxikácia a alkalizácia tela a jeho regenerácia. Ľudia  a zvieratá ju úspešne používajú ticíce rokov  na celom svete. Detoxikácia, alkalizácia a regenerácia je uzdravovací spôsob, ktorý se zameriava na skutočnú príčinu choroby. Vracia zdravie a vitalitu našim telám.

 

 „Choroba" je iba slovo používané lekárskou komunitou na vyjadrenie nerovnovážneho stavu organizmu. Názov choroby je umelo vytvorená diagnóza, ktorá  označuje súbor príznakov, ktoré telo momentálne vykazuje ako reakciu na zmenu podmienok. Tieto príznaky sú len dôsledkami príčiny, ktorá je obvykle mimo bolestivého miesta alebo zapáleného orgánu. Komplikované latinské názvy diagnóz a chorôb len ešte viac zahmlievajú neschopnosť medicíny popasovať sa s daným stavom človeka a jeho celkovým uzdravením. Stali sa doslova strašiakom, ktorý má doslova donútiť ľudí k podrobeniu a odovzdaniu sa do rúk lekárom.

 

Príklad

 

Pod kuchynským dresom sa vám začína objavovať mláčka vody. Z počiatku ju manželka  poutierala suchou  handrou,  ale potom  požiadala vás ako odborníka o pomoc. Vy ste tam dal misku a na chvíľu bol pokoj. Lenže miska sa začala plniť čoraz rýchlejšie a tak ste tam podložili väčšiu nádobu. Odvtedy pravidelne začínate kontrolovať, ako sa nádoba napĺňa a odvtedy ju vylievate. Cyklus vylievania sa skracuje a tak tam podložíte vedro. To vás na určitý čas upokojí a predĺži cyklus vylievania. Po čase prídete na výborný nápad. Do vedra vložíte ponorné čerpadlo, ktoré sa zapne vždy, keď je vedro plné a prečerpá vodu do sifónu. Pred manželkou ste sa stal národný hrdina hodný na návrh na Nobelovu cenu. Po návrate z dovolenky ste našli v kuchyni plno vody a problém sa opäť otvoril. Pred odchodom na dovolenku ste totiž vypli istič a čerpadlo sa nezaplo. To už manželku nahnevalo a tak zavolala vodára. Ten sa pozrel na dres a zistil, že je tam opotrebované tesnenie. Našiel príčinu, vymenil tesnenie  a problém s mláčkou sa automaticky odstránil sám.     

 

Podobným spôsobom liečia lekári naše príznaky chorôb. Keby mi lekár povedal skutočnú príčinu príznakov, tak by som si to odstránil aj sám. Keď  alopatický lekár hovorí o chorobe a jej príznakoch, znamená to, že nerozumie skutočnej podstate ľudského zdravia. Popisuje len reakciu jeho tela na dedičnosť, toxicitu alebo prekyslenie organizmu. Zabudnite na názvy chorôb a ich popisy, pretože pre vaše uzdravenie nie sú dôležité. Vás musí zaujímať príčina týchto stavov.

 

Príklad:

 

Ste nachladený, kašlete, kýchate a máte zvýšenú  teplotu. Lekár vám oznámi, že máte chrípku a nasadí nejaké lieky. Po týždni takejto terapie  máte naďalej teplotu a kašlete ešte viac. Teraz vám lekár predpíše antibiotiká. Po dvoch týždňoch teplota a kašeľ ustúpili a vy sa cítite uzdravení. Ale o mesiac sa to opäť vrátilo. Lekár vám tentoraz okamžite predpíše ešte silnejšie antibiotiká. Keď sa to bude opakovať častejšie, tak vám lekár povie, že máte chronický zápal hrdla a priedušiek. Vyriekol diagnózu a vy ste sa stali majiteľom novej choroby, s ktorou sa musíte naučiť žiť.  Skutočná príčina vášho zdravotného stavu je v tom, že máte zanesené črevá, tkanivá a cievy odpadom a hlienom. Hlieny sú živnou pôdou pre rozmnoženie baktérií a vírusov. Tieto spôsobili zápal dýchacích ciest. Organizmus sa začal brániť zvýšenou teplotou a vylučovaním hlienov z tela von. Na uzdravenie potrebujete vykonať komplexnú očistu tela od nánosov, usadením a hlienov, čiže detoxikáciu. Po detoxikácii sa automaticky odstránia dôsledky vo forme zápalov.

 

Predpisovanie liekov je len zúfalý pokus o napravenie nenapraviteľného. Pre organizmus sú to vlastne jedovaté látky, ktoré ho ešte viac zanášajú toxínmi. Vo väčšine prípadov urobia viac škody ako osohu, pretože majú druhotné účinky. Pre vás je teraz najdôležitejšie pochopiť, ako funguje ľudský organizmus. Začnite sa očisťovať od usadenín a hlienov v črevách, cievach a tkanivách. Prestaňte sa znečisťovať zlou stravou a nápojmi. To je skutočná príčina vašich zdravotných ťažkostí. Posilňujte vaše telo, pretože neexistuje nič, čo by ste nemohli uzdraviť. Keď to urobíte, všetky príznaky chorôb sa akoby zázrakom odstránia. Nezabudnite, že silní prežijú a slabí zahynú. To platí predovšetkým na bunečnej úrovni.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?