Ako sa uzdraviť bez liekov a lekárov 3

Autor: Ján Zbojek | 2.3.2016 o 9:02 | Karma článku: 5,07 | Prečítané:  1000x

Väčšina ľudí  vníma  nástup choroby najčastejšie ako hrozbu, či hotové nešťastie.  Nerozumejú tomu, že choroba je len negatívna spätná väzba, ktorá nás upozorňuje na to, že niečo robíme zle. Choroby v podstate plnia tieto funkcie

1. upozornenie pomocou príznakov zdravotných problémov. Človek dostáva ľahkou  formou najavo, že jeho súčasný spôsob života sa odklonil od normálu.

2. nutnosť zastaviť človeka, aby sa zamyslel a vrátil ku správnemu smerovaniu. Zaneprázdnený človek už dávno zabudol  na svoju cestu a osobný rozvoj, lebo ho zaslepila honba za pôžitkami a vonkajším úspechom. Nástup choroby spojený so zápalmi, bolesťami, horúčkou a práce neschopnosťou spôsobí, aby sa dotyčný zastavil, obzrel a zamyslel, či mu stojí za to takto žiť.

3. slúži k zablokovaniu šírenia negatívneho myslenia a  jednania veľkého množstva ľudí  na ochranu celého ľudstva. Vojny, násilie a agresivita vyvolali epidémie moru a cholery, následkom ktorých zomreli milióny ľudí. Je to len snaha prírody očistiť sa od nebezpečných parazitov a navrátiť tak človeka k rozumu.

 

Keď chceme účinne odstrániť z nášho života choroby, mali by sme poznať ich skutočné príčiny. Ukazuje sa, že nemá zmysel bojovať proti chorobám. Čím viac bojujeme proti rakovine, tým viac sa rozširuje. Keď smerujeme svoju pozornosť ku chorobám, tým ich len posilňujeme. Logika hovorí, že keď odstránime príčinu, dôsledky sa stratia. Rovnako je to aj s našimi chorobami. Medzi najdôležitejšie príčiny chorôb patria predovšetkým:

 

  1. Vrodené oslabenia

Vrodené oslabenia sú bunečné kódy, ktoré určujú nielen stav tkaniva, ale aj to, ako reaguje na život. Vaše fyzické telo je genetickým odtlačkom vášho rodokmeňa, od otca a matky, čo znamená, že máte veľa spoločných fyzických znakov.  Každá bunka vo vašom tele je genetická kópia rodičovskej bunky. Genetická pamäť potom zlepšuje alebo zhoršuje zdravotný stav vašich buniek.

S pribúdajúcimi rokmi vaše vrodené oslabenie zväčšujete alebo zmenšujete, v závislosti na vašom životnom štýle. Negatívne myšlienky, emócie vás oslabujú, zraňujú a to isté sa deje aj s bunkami. Mali by ste začať opravovať vaše slabé miesta a regenerovať bunky, aby budúca generácia mohla vôbec žiť. Príroda zabezpečuje prirodzený výber najsilnejších druhov. Nikdy nerozmnožuje slabé druhy, a preto slabí sú vždy zničení. Takto príroda udržiava pri živote všetky zdravé druhy. To isté sa dá povedať o každej bunke nášho tela. Ak ste zdedili nejaké nedokonalosti orgánov, môžete začať pracovať na tom, aby ste ich zdokonaľovali a nie, aby ste sa vyhovárali na dedičnosť a nechali to na osud.

 

  1. Toxicita - znečistenie

 

Toxicita znamená zvýšený výskyt jedov v organizme. Prejavuje sa ako  nahromadenie hlienu z mäsa, mliečnych výrobkov, dráždivých látok a zložitých cukrov,  chemikálií, liekov, toxických kovov a minerálnych usadenín. Toxicita pochádza z potravy, vzduchu, vody, kozmetiky, domácich zariadení a stavebných materiálov. Ľudia dnes viac ako inokedy  prijímajú obrovské množstvá toxínov. Telesné kyseliny a toxíny môžu bunky oslabiť a poškodiť. V dnešnej dobe je väčšina toho, čo zjeme a vypijeme kyslé a hlienotvorné. Takáto strava nás okráda o energiu a navyše obsahuje toxické proteiny. Rafinované škroby sa v tkanive nášho tela správajú ako glej a spôsobujú tvorbu lepkavého povlaku. Kyslá toxicita môže zapáliť a upchať tkanivo tak, že postupne odumrie.

Toxíny a hlieny sa ukladajú vo všetkých tkanivách. Obzvlášť nápadné sú v čeľustných dutinách, krku, štítnej žľaze, pľúcach, svaloch, pečeni, ľadvinách, kĺboch a na koži. Niet divu, že pri nádche a chrípke bývajú najčastejšie postihnuté práve tieto partie. Telo sa chce samo „očistiť" od toxínov pomocou prirodzených procesov zvaných choroba. Mnohé „choroby" (nádcha, kašeľ, chrípka...) sú výrazom snahy tela zbaviť sa toxínov alebo umierajúcich či odumretých buniek.

 

3.Prekyslenie organizmu - acidóza

Svet existuje vďaka dynamickej súhre protikladov, bez ktorých by nebola rôznosť ani pohyb. Rôznosť spočíva na dvoch  protikladoch: teplo a chlad. Teplé voláme kyslé (acidné) a chladné zásadité (alkalické). Kyseliny vyvolávajú zmenu a zásady udržiavajú rovnováhu. Toto je základný predpoklad fungovania každej biologickej hmoty.

Telo prijímanú stravu trávi, vstrebáva, zúžitkuje, reprodukuje a vylučuje prostredníctvom tekutín. K týmto tekutinám patria tráviace šťavy, krv, bunečné tekutiny, lymfatické tekutiny, pot a moč. Prvky, ktoré tvoria hmotu, sú buď kyslé nebo zásadité. Aby ste si udržali zdravie a vitalitu, mali by byť všetky vaše telesné tekutiny zásadité.  Jedinou kyslou telovou dutinou je žalúdok. Tam sa  začína štiepenie bielkovín prostredníctvom žalúdočných šťiav -  kyseliny chlorovodíkovej a pepsínu. Keď sa  obsah žalúdka presunie do tenkého čreva, začne sa vylučovať žlč,  aby tráveninu urobila zásaditou (alkalizácia).

 

Ak sa skombinuje toxicita s prekyslenou stravou, musíte počítať so zápalmi, vredmi, tumormi a nakoniec aj bunečnou smrťou. Toxíny a hlien blokujú prúdenie krvi a lymfy do buniek a z buniek, čo veľmi zhoršuje ich funkčnosť a zdravie. Zápaly oslabujú bunky a znemožňujú im transportovať živiny cez bunečnú membránu, čo nakoniec vedie k bunečnej smrti. Kyseliny v tele kryštalizujú (oxidácia) a tieto kryštáliky sa ukladajú v celom tele. Kyseliny takýmto spôsobom dráždia tkanivá a vyvolávajú v nich zápaly. Dnes ľudia konzumujú prevažne kyselinotvorné potraviny. Napríklad mäso, mäsové výrobky, pasterizované mlieko a mliečne výrobky a všetky sladkosti.

 

Ako pristupovať k chorobám?

 

Narodením sme všetci dostali do vienka takmer dokonalé telá. Žiaľ, nedostali sme k nim jednoznačný „návod na použitie a údržbu.“ Na to, aby sme mohli plnohodnotne fungovať potrebujeme kvalitné palivo, ktoré získavame prevažne zo vzduchu, stravy a nápojov. V každom regióne sveta je zloženie a množstvo stravy odlišné. Rovnako je to aj so starostlivosťou o telo. Naše telo je dokonalý organizmus, ktorý sa sám regeneruje, ale musíme sa oň riadne starať. Ľudia často len vďaka nevedomosti, nezodpovednosti a lenivosti trpia rôznymi chorobami, či podvýživou. 

Všetky choroby sú len signálom, že organizmus je v nerovnováhe, a preto nefunguje správne.  Choroba nás upozorňuje, aby sme zmenili myslenie, cítenie, pohyb, formu stravy alebo jej zloženie. Mali by sme tieto signály pozorne vnímať a okamžite na ne reagovať zmenou mysle, emócií,  aktívnym pohybom, zmenou stravovacích návykov a pitného režimu. Telo má ohromnú regeneračnú schopnosť, ktorá mu umožňuje, aby sa vyliečilo samo. Samozrejme za predpokladu, že mu v tom nebudeme brániť negatívnym myslením, pasivitou a dodávaním otravných látok do tela.

 

Ľudia si najčastejšie znečisťujú a zamorujú telo tepelne upravovanou stravou a  priemyselne spracovanými potravinami s dlhou dobou spotreby.  Patria tu hlavne mliečne výrobky, mäsové produkty a údeniny, obilninové výrobky, soľ, cukor, sladkosti, konzervy, aromatizované a  presladené nápoje, alkohol, cigarety a drogy. Väčšina príznakov chorôb je spôsobená znečistením tela jedovatými látkami a prekyslením organizmu. Reč tela nám prostredníctvom bolesti, emócií, pocitov signalizuje oslabenie, poruchu jedného  alebo niekoľkých orgánov, či systémov. Medzi najčastejšie signály patria bolesť hlavy, únava, lokálne bolesti orgánov, zápcha, hnačka, pálenie záhy, nadmerné potenie, časté močenie, závrate, zvýšený tlkot srdca, kašeľ, teplota, slzenie očí, prechladnutie a podobne. Každý sa môže naučiť „čítať" tieto dôležité informácie, ktoré vám vaše telo sústavne oznamuje.

 

Zabudnutý objav držiteľa Nobelovej ceny

 

Nemecký vedec Otto Heinrich Warburg (1883 – 1970) dostal  v r. 1931 Nobelovu cenu za objavenie základnej príčiny vzniku rakoviny. Objavil, že rakovina je výsledkom nefyziologického spôsobu života. To znamená, že jeme prevažne stravu, ktorá prekysľuje organizmus a fyzickou neaktivitou sa v tele vytvára kyslé prostredie slabo zásobované kyslíkom. Kyslosť z buniek vytláča kyslík a nedostatok kyslíka v bunkách zasa vytvára kyslé prostredie. Kyslé prostredie je prostredie bez kyslíka. MUDr. Warburg tvrdil: „Ak odoberiete zdravej bunke 35% jej kyslíka, dokážete z nej urobiť rakovinovú bunku za dva dni. Všetky normálne bunky majú maximálnu potrebu kyslíka, ale nádorové bunky môžu žiť bez neho. To je pravidlo bez výnimky.“

Objavil, že nádorové bunky nevdychujú kyslík a že nemôžu prežiť v prítomnosti vysokých koncentrácií kyslíka. Môžu prežiť len s pomocou glukózy a v prostredí bez kyslíka. Preto nádor nie je nič iné, ako obranný mechanizmus, ktorý bunky používajú na to, aby prežili v kyslom prostredí, v ktorom je nedostatok kyslíka. Zdravé bunky žijú v zásaditom prostredí bohatom na kyslík, ktoré umožňuje normálne fungovanie. Nádorové bunky žijú v kyslom prostredí chudobnom na kyslík. Tento objav bol známy už pred rokom 1923, a napriek tomu o ňom vie len zanedbateľne malý počet ľudí. Prečo je táto pravda pred verejnosťou zamlčovaná?

 

Ak chcete  porozumieť tomu, ako sa máte uzdraviť, musíte najskôr zmeniť váš názor na chorobu. Väčšina ľudí sa bojí chorôb, pretože nerozumejú ich príčinám. Medicína totiž vysvetľuje choroby ako niečo zlé, proti čomu treba bojovať. Podľa nej je choroba akési nebezpečné ohrozenie človeka. Diagnózy chorôb sa  určujú na základe zovšeobecnených príznakov. Preto sa stáva, že sa často líšia  názory lekárov na stanovenie diagnózy a spôsob liečby. Porozumieť príznakom choroby znamená pochopiť, z čoho vzniklo prekyslenie tela a zvýšené znečistenie organizmu. Rovnako je potrebné chápať, ako ľudské telo reaguje na znečistenie, ku ktorému dochádza nesprávnou stravou.

 

Zdravotná negramotnosť a nepochopenie systému zdravia všeobecne spôsobuje, že namiesto toho, aby sme urobili radikálnu zmenu v myslení, v stravovaní, v pohybe,  ideme za lekárom. Žiadame ho, aby nám zmiernil bolesti alebo aby odstránil príznak choroby. Súčasné zdravotníctvo svojím zameraním nedokáže vyliečiť skutočné príčiny chorôb. Pomocou liekov len zmierňuje a odstraňuje ich príznaky, ktoré sú len dôsledky skutočnej príčiny. Mali by sme si konečne uvedomiť, že lieky sú toxické látky, ktoré ešte viac zamorujú jedmi naše už tak dosť znečistené a zanesené telo.

 

Lekári sú často bezmocní voči akejkoľvek chorobe bez našej aktívnej spolupráce. Naša skutočná spolupráca môže nastať len vtedy, keď pochopíme systém zdravia a prevezmeme zaňho zodpovednosť. Ak ľudia nepochopia podstatu a skutočné príčiny chorôb, tak v tom prípade sa lekári dostávajú do pozície akýchsi zdravotných štatistov. Predpisovaním liekov  môžu len zmierniť bolesti alebo nás povzbudiť v nádeji na uzdravenie. Ukazuje sa, že toto nie je správna cesta ku skutočnému uzdraveniu organizmu. Keď v tom budete mať jasno, pochopíte, že takzvaná choroba je prirodzený dôsledok vašich negatívnych myšlienok, emócií, nedostatku pohybu a nesprávnych stravovacích návykov. Až keď urobíte potrebné zmeny v správaní a životospráve, potom sa môže začať skutočný  proces uzdravovania človeka.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy


Už ste čítali?