Ako sa uzdraviť bez liekov a lekárov 4

Autor: Ján Zbojek | 10.3.2016 o 15:24 | Karma článku: 4,31 | Prečítané:  1113x

Človek nie je na svete sám. Žije ako živý systém a je v interakcii s druhými systémami, ktoré sa podieľajú na jeho stave duševného a fyzického zdravia. Hľadať príčiny chorôb len vo  fyzickom  tele je naivné, či nanajvýš nerozumné. 

Telo človeka je vytvorené na energetickom základe. Všetko, z čoho sa skladáme  je energia na určitej rýchlosti vibrácií.  Energia a jej deštrukcie závisia v prvom rade na tom, ako myslíme a čo cítime. Ďalej na tom, čo jeme, pijeme, dýchame, nanášame si na kožu a ako sa hýbeme. Na naše zdravie pôsobia aj cudzie vplyvy v podobe negatívnych žiarení. Ak chcete prebrať zodpovednosť za svoje zdravie, tak sa o ňom musíte dozvedieť čo najviac. Najlepší spôsob starostlivosti o zdravie  je pochopiť celkový systém zdravia, v ktorom sa prelínajú duševné, emočné a fyzické telá v rovnováhe. Tento vyvážený systém zdravia sa však študenti  v škole neučia.

 

Človek je živý systém, ktorý sa sám reguluje a udržiava organizmus v zdraví ako v prirodzenom stave. Pomocou systému spontánneho uzdravovania sa dokážeme samostatne uzdraviť z väčšiny  chorôb. Napríklad rezná rana sa musí zaceliť sama, aby bola vyliečená a zrastená. Liečenie lekárom (dezinfekcia a zašitie) môže hojenie rany urýchliť, prípadne zlepšiť jej priebeh zrastenia. Žiaden lekár ani terapeut vám ranu nezrastie, ale musí to vykonať samotný organizmus postihnutého človeka. Keď sa rana odborne neošetrí, aj tak sa nakoniec zahojí sama. Systém spontánneho uzdravovania to robí automaticky, nezávisle na našom vedomí. V horšom prípade budete mať viditeľnejšiu jazvu.

Buďte opatrní voči ľuďom, ktorí tvrdia, že vás môžu uzdraviť natrvalo. Bez vašej priamej angažovanosti vás nikto skutočne uzdraviť nedokáže. Človek s určitým stupňom poznania je schopný uzdraviť sám seba z akejkoľvek choroby. Ostatní  vám môžu pomôcť len tým, že vám ponúknu odborné ošetrenie, vhodné  lieky (lekári) alebo dobrú informáciu (poradenstvo). Keď však nepochopíte skutočný systém zdravia a  príčinu konkrétnej choroby, stáva sa každá pomoc zvonku bezmocná.

Našou najhlavnejšou úlohou pri zachovaní  zdravia je spoznať seba samého. Samotné poznanie seba však ešte nestačí, lebo na svete nie sme sami. Sústavne na nás pôsobia noc a deň,  podnebie, náhle zmeny počasia, dážď, vietor, chlad a teplo. V ovzduší sa nachádzajú prach, baktérie, vírusy a elektromagnetické žiarenia.  Zároveň dochádza k neustálej interakcii s ostatnými ľuďmi. Preto by sme mali nadobudnúť aj základné vedomosti v oblasti pôsobenia prírodných zákonov  a zákonov stvorenia. Bližšie je to rozobraté v mojej knihe Zdravý sedliacky rozum.

Poznanie a dodržiavanie prírodných zákonov je základným predpokladom dobrého zdravotného stavu. Poradie je jasné. Najskôr ich musíme spoznať a až potom ich môžeme dodržiavať. Slepé a poslušné plnenie akýchkoľvek pravidiel stravovania len na základe príkazov rodičov, lekárov a nadriadených orgánov málokedy plnia svoj účel. Bez poznania a pochopenia ich podstaty to  ľuďom nedáva žiadny zmysel a prestanú ich používať.  

Medicína zatiaľ  popisuje ľudské telo len ako hmotné teleso.  Jej výsledkom je takmer dokonalý detailný popis jeho štruktúry, orgánových systémov a  jednotlivých prvkov až po bunku. Zameriava sa na hmatateľné a viditeľné skutočnosti v makrosvete. Medicína urobila obrovský pokrok a dnes vám dokážu  vymeniť ktorýkoľvek pohybový aparát a kĺby, transplantovať srdce, ľadvinu alebo pľúca od iného darcu.  Skutočný život sa však odohráva v mikrosvete – svete energií, ktorý veda a medicína zatiaľ ignorujú.  To je hlavný dôvod, prečo stále nedokáže alopatická  medicína úspešne vyliečiť mnohé choroby, ktorých príčina je v mikrosvete.

 

Systém zdravia človeka predstavuje rovnováhu duševného, emočného a fyzického tela. Systém zdravia sa skladá zo základných pilierov zdravia a princípov uzdravovania.  Piliere zdravia (strava, nápoje, pohyb, kúpele a odpočinok) slúžia na vybudovanie rovnováhy. Princípy uzdravovania sú jednotné pre všetky telá a slúžia na obnovu a údržbu strateného zdravia ( očista,  doplnenie a harmonizácia). Bližšie rozobraté v knihe ( Šlabikár zdravia). 

 

Základ zdravia  je vlastne veľmi jednoduchý:  poznať sám seba, pozitívne myslieť a cítiť, jesť a piť potraviny určené nášmu druhu, správne ich kombinovať,  dostatočne sa hýbať, byť často na slnku a odpočívať, očistiť telo od všetkých toxínov vrátane chemikálii, ťažkých kovov, antibiotík,  nepotrebného hlienu, zhubných parazitov a doplniť telo o potrebné výživné  látky.

 

Ako funguje biznis so zdravím

Zdravie sa stáva najväčším biznisom tohto storočia. Najvýraznejšiu finančnú položku zdravia tvorí strava a nápoje. Druhou najdôležitejšou finančnou položkou sú lieky, potravinové doplnky a vitamíny. Skúsime sa pozrieť bližšie na to, čo sa tu vlastne deje. V každom biznise ide v prvom rade o zisk, a preto sa mu všetko  podriaďuje. Základné pravidlo biznisu je znižovať náklady a zvyšovať výnosy.

Veľkopestovatelia rastlín používajú na zlepšenie výnosov umelé hnojivá, geneticky upravované rastliny a na ochranu pred škodcami chemické postreky a pesticídy. Veľkochovatelia jatočných zvierat sa tiež snažia znižovať náklady na produkciu, a tak do kŕmnych zmesí pridávajú čo najlacnejšie náhrady, aby ušetrili na nákladoch. Zvieratá sú vo veľkochove kŕmené antibiotikami, aby nevznikali epidémie. To všetko sa podpisuje na zníženej  kvalite základných surovín pre výrobu potravín.

Potravinársky priemysel má snahu predlžovať trvanlivosť potravín, a preto do výrobkov pridávajú rôzne chemické konzervanty. V rámci znižovania nákladov na výrobu niektoré suroviny nahrádzajú lacnejšími a menej kvalitnými zmesami. Aby to nebolo cítiť, tak tieto produkty dochucujú arómami a prídavnými látkami. Sústavne rastie počet nových  sladkostí, čokoládových produktov, cukríkov, rôznych chipsov, lupienkov a slaných pochutín. V konečnom dôsledku sa dá povedať,  že veľkopriemyselná výroba ponúka ľuďom menej kvalitné potraviny ako v minulosti.

Veľa sa zmenilo aj v stravovacích návykoch ľudí a ich životnom štýle. Ľudia postupne prestávajú variť z pôvodných základných surovín a vo veľkom používajú polotovary.  Zamestnaní  ľudia postupne prestávajú variť doma a čoraz viac sa stravujú v závodných jedálňach, fast foodoch a reštauráciách.

Veľkovývarovne používajú v čoraz väčšom rozsahu priemyselne spracované polotovary a  suroviny, len aby znížili náklady. Do našej stravy sa tak dostáva viac anorganickej chémie a nebezpečných jedovatých látok. Nie je tajnosťou, že potravinárska lobby pridáva do niektorých výrobkov návykové látky, aby sa stali ľudia závislí na konzumácii týchto produktov. Poďme si to celé zhrnúť, ako je to s našou stravou.

Na jednej strane je potravinársky priemysel s rastúcou ponukou nezdravých potravín a výrobkov s obsahom chémie, ktoré nám podlamujú zdravie. To má  výrazný vplyv na celoplošné zhoršenie zdravotného stavu obyvateľstva.  Prebytok potravín na trhu a ich zlé zloženie spôsobujú rast nadváhy ľudí, alergie, cukrovku, zápchy, nárast kardiovaskulárnych chorôb a rakovinu. Môžeme skonštatovať, že ľudstvo vďaka negramotnosti, slabému pohybu, prejedaniu sa a zlej skladbe potravín čoraz viac chorľavie.

Na druhej strane je tu farmaceutický priemysel s obrovskou ponukou liekov na naše novonadobudnuté choroby. Lieky sa správajú pre náš organizmus ako jedy, pretože majú rôzne vedľajšie účinky. V poslednej dobe narastá úmrtnosť na druhotné následky používania liekov, ktoré sa len veľmi ťažko dokazujú. Predpokladá sa, že dnes je úmrtnosť ľudí v dôsledku druhotných účinkov liekov na štvrtom mieste, hneď za kardiovaskulárnymi, mozgovo cievnymi chorobami a rakovinou.

Medicína sa snaží liečiť podlomené zdravie ľudí pomocou liekov, žiaľ málo úspešne. Lieky zmierňujú bolesti, odstraňujú dôsledky chorôb, ale neriešia skutočnú príčinu ich vzniku. Systém zdravotného poistenia a reklama na voľne dostupné  lieky spôsobuje, že farmaceutické produkty dosahuje biliónové obraty. Negramotní zákazníci sa nedokážu proti tomu brániť, a tak sa z nich stávajú závislí pacienti a požierači čoraz väčšieho množstva liekov. Mnohé im dodatočne ničia zdravie. 

Obchodníci so zdravím a zdravotníctvo.  Choroby sa stali neoddeliteľnou súčasťou nášho života aj napriek tomu, že nemocnice, rôzne zdravotnícke zariadenia a lekárne rastú ako huby po daždi. Kde je dopyt, tam je aj ponuka, a tak rastie a prekvitá biznis so zdravím. V poslednom čase sa objavuje čoraz viac  špecialistov, dietológov, konzultantov zdravia, ale aj  rôznych ľudových liečiteľov, ktorí sľubujú  množstvo zaručených diét na rýchle schudnutie a dosiahnutie vysnívanej postavy. Ľudia majú radi rýchly výsledok bez väčšej námahy. To je voda na mlyn pre rôznych podnikavcov a obchodníkov, ktorí nám ponúkajú zázračné tabletky a formuly s rýchlym efektom. Bohužiaľ, často majú tieto zaručené produkty  minimálnu alebo len krátkodobú účinnosť. Po rýchlom úbytku váhy prichádza postupné vrátenie do pôvodného stavu. Takéto náhle zmeny váhy a radikálne zásahy do životosprávy sa často prejavia aj zhoršením zdravotného stavu.

Zdravotná negramotnosť a zlé stravovacie návyky sú hlavný dôvod zhoršovania zdravotného stavu obyvateľstva na celom svete. S určitým nadnesením sa dá povedať, že potravinársky priemysel vám najskôr podlomí zdravie a potom vás zdravotníctvo a farmaceutický priemysel postupne dorazí. Na nešťastie tento degenerujúci a  nenápadný samozničujúci proces ľudí prebieha počas niekoľkých desaťročí, a tak je len ťažko vnímateľný a postihnuteľný. Počas vášho celého života však potravinársky aj farmaceutický priemysel na vás neskutočne zarábajú. Stojí nás to obrovské množstvo peňazí, ktoré by sme mohli využiť napríklad na zlepšenie životnej úrovne a zabezpečenie sa na dôchodok.

Je zbytočné vyhovárať sa na takzvaných zlých výrobcov potravín alebo nenásytných farmaceutov. Keby ste prestali kupovať a jesť nezdravé produkty, výrobcovia by museli zmeniť celý sortiment potravín. Je teda len na vašom dopyte, čo vám budú ponúkať. Vy rozhodujete o tom, ako budete myslieť, čo budete jesť, piť a čo si budete nanášať na pokožku. Môžete rozhodnúť aj o tom, čo bude produkovať potravinársky priemysel do budúcna. Nezabúdajte, že ešte stále platí: kde je dopyt, tam je aj ponuka.

Musím vám opäť pripomenúť, že najväčším nepriateľom vášho zdravia ste vy sami. Taktiež, že za vaše zdravie si môžete sami svojou negramotnosťou, ľahostajnosťou a nezodpovednosťou. Jediná správna cesta je zobrať zodpovednosť za zdravie do vlastných rúk a začať sa vzdelávať. Nemusíte sa ničoho obávať, údržba zdravia nie je vôbec ťažká. Keď pochopíte systém zdravia, tak sa vám starostlivosť o zdravie stane celkom príjemnou zábavou.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy


Už ste čítali?