Povolebné zamyslenie nad nadutosťou našich politických lídrov.

Autor: Ján Zbojek | 12.3.2016 o 20:54 | Karma článku: 6,71 | Prečítané:  1456x

Tak, a máme konečne po voľbách, na ktoré sme sa všetci tešili. Páni politici, volebná maškaráda skončila.  My sme vám dali hlasy, dôveru a kreslá sú rozdané. Teraz ste na rade vy, aby ste dodržali to, čo ste sľúbili.

Povedzme si na rovinu, že politika je boj o moc. Rezorty a ministerstvá sa rozdávajú podľa toho, kto dostal najviac hlasov. V demokracii je to celkom logické. Ten, kto je vo vláde môže rozdeľovať zo spoločného koláča. Bez ohľadu na pravicu alebo ľavicu, každý dá najviac zarobiť  tým svojim. Po voľbách v r. 2010 sa pravica nedokázala dohodnúť a tak ste boli spravodlivo potrestaní tým, že ste dostali padáka. Samozrejme, že ste potrebovali na niekoho zvaliť vinu , ale nič iné ako predčasné voľby ste si nezaslúžili.  Kde sa dvaja bijú, tretí zvíťazí. V posledných voľbách ľavicový víťaz zobral všetko a rozhádanej pravici zostala len trpká spomienka.  Dostali celé štyri roky dištanc na to, aby sa poučili, dali hlavy dohromady a zjednotili sa. Nestalo sa tak, a preto KDH, SMK a SDKÚ museli vypadnúť  z hry. Život je vždy spravodlivý  a tak nám dáva okamžitú spätnú väzbu, ktorá je často krutá. Je to zároveň šanca na to, aby sme si uvedomili chyby a mohli ich napraviť.

Ľudia a politici zvlášť sú nepoučiteľní a tak sa nám minulosť opäť vracia v plnej paráde. Vážení páni politici, svoju skutočnú tvár ste začali odhaľovať ihneď po voľbách. Začali ste vykrikovať verejne v televíznom priamom prenose, že: „Ja s tým a tým do žiadneho spolku nepôjdem.“  Politika nie je len o tom ako si rozdeliť válov a začať žrať. Je to o schopnosti vedieť sa rozdeliť aj s tými, ku ktorým nemáme sympatie. Voliči si v týchto voľbách zvolili liberálov, ľavicu, pravicu, národnostné menšiny, extrémne vyhranené strany a ďalšie politické zoskupenia.  Pozor, všetci boli oficiálne zvolení a preto majú byť zastúpení v parlamente. Kto vám dal právo posudzovať druhých za ich vyhranené názory. Sú tu, a tak sa s nimi naučte žiť, spolupracovať a spoločne tvoriť hodnoty. Každé odsudzovanie a posudzovanie ostatných vedie iba k deštrukcii spoločnosti. Tak prečo teraz vykrikujete, že s tými druhými nepôjdete do spolupráce.  Politika je a bude vždy o kompromisoch.  Akákoľvek vláda je lepšia ako nijaká. Pre koho??? No predsa pre nás, pre ľudí a nie pre nenažranú skupinku zvolených politických zástupcov. Ste platení a nie málo za to, aby tento národ prosperoval.  Výsledkom vašej vlády má byť  spokojnosť väčšiny obyvateľov a ekonomická prosperita krajiny. Ľuďom je jedno, či im vládne ľavica, pravica, keď majú prácu, zárobok, sociálne istoty a majú sa dobre.  Ak to neurobíte, jednoducho vám v ďalších voľbách odoberieme mandát ako sa to stalo teraz SDKÚ a KDH. Na vaše miesto nastúpia takí, ktorí sa dokážu zjednotiť aspoň v základných ekonomických kritériách. Ešte donedávna ste vyťahovali maďarskú kartu, ale po vstupe do EÚ je to už bezpredmetné. Teraz je dominantné, aby sa obyčajní ľudia mali lepšie. Kto im to umožní, ten bude vo vláde.

Kedy si konečne uvedomíte, že ten volebný mandát sme vám dali preto, aby ste slúžili vy nám. Nie na to, aby ste si namastili vrecká. Ak sa včas nespamätáte, odídete do dejín a potom po  vás už neštekne ani pes. Byť politikom je v prvom rade zodpovednosť , predvídavosť, tolerancia a hlavne spolupráca so všetkými  oficiálne zvolenými zástupcami.

Keď sa rodičia nedokážu zjednotiť, dohodnúť, tak to najčastejšie  riešia  hádkami, bitkou a nakoniec rozvodom. Neskôr si nájdu iných, vhodnejších partnerov. Toto nie je to najlepšie riešenie , lebo najviac tým trpia ich deti.  Potom sa čudujú, že im to spočítajú. Ako? Jednoducho ich opustia, len čo dosiahnu plnoletosť. Dostali presne  to, čo si zaslúžili. Páni politici, dajte si pozor, aby sme aj vás neopustili. Uvedomte si, že my – voliči bez vás dokážeme žiť a že vy – politici by ste bez nás skončili s kariérou. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?