Ako je to s našou čistotou a zdravím?

Autor: Ján Zbojek | 16.4.2016 o 21:37 | Karma článku: 4,22 | Prečítané:  1154x

Ľudová múdrosť hovorí: „ Čistota pol života.“ My sme k tomu s obľubou pridávali: „ Špina celý.“ S odstupom času mi dochádza ako blízko sme boli k pravde o živote. Stále nechápem, prečo si nevážime staré ľudové múdrosti, ktoré sa

nám zachovali v prísloviach, porekadlách, bájkach a rozprávkach. Naopak máme tendenciu uveriť najnovším výskumom,  ktoré nám  podsúvajú vedeckí pracovníci ohľadom zdravia. Po čase sa ukazuje, že nie vždy mali pravdu, ale aj tak im slepo veríme. Nové informácie v oblasti zdravia prichádzajú tak rýchlo, že z toho máme nakoniec v hlave poriadny guláš.  To je voda na mlyn pre vychytralých obchodníkov, ktorí nám čoraz agresívnejšie ponúkajú zázračné produkty na uzdravenie.

Ako je to teda s čistotou a zdravím?  Slovo čistota má v našom ponímaní magický význam. Predstavujeme si pod ňou niečo hodnotné,  rýdze,  posvätné,  vznešené a dokonalé. Čistota spojená s človekom je chápaná v duševnej aj fyzickej stránke. Ja sa chcem zamerať hlavne na to,  aký vplyv má čistota na fyzické zdravie človeka. Pod čistotou si najčastejšie  predstavujeme osobnú hygienu, hygienu potravín a čistotu okolitého prostredia.  Základné hygienické návyky sa učíme doma a odovzdávame si ich z generácie na generáciu. Čistota má u človeka  vonkajší a vnútorný rozmer. Vonkajší spôsobuje, že každý sa stará , aby bol čistý, umytý, učesaný a upravený, lebo to je navonok vidieť.  V poslednom čase príliš dbáme na to, aby sme navonok vyzerali dobre. Neustále  máme na mysli, čo by si o nás povedali ľudia.  

Málokoho už zaujíma aká čistota je vnútri našich čriev, ciev a orgánov. Viete, že priemerný človek má v črevách 5 – 15 kg usadenín, hlienov, kalov, parazitov a toxínov? Viete, že viac ako 90  % všetkých chorôb je zapríčinené vnútorným znečistením čriev. Viete, že silno mineralizovaná voda z nás robí fosílie?  Viete, že máme hlieny, tuky, toxíny a minerály usadené aj  v cievach, vlásočniciach, tkanivách a ostatných orgánoch? Viete, že väčšina ľudí má v tele množstvo parazitov? Navonok síce vypadáme pekne, ale vnútri sme poriadne zanesení. Vo  vnútri našich  organizmov často  už bežia hnilobné a zápalové procesy, ktoré napokon prepuknú do vážnych chorôb. Väčšinou nie sme na to pripravení a po prepuknutí choroby býva v tomto štádiu málo účinné aj nasadenie silných liekov. Kvôli tomu mnoho ľudí celkom zbytočne umiera ešte v produktívnom veku. Všetko sa to začalo jednoduchým znečistením.

Chcem opäť pripomenúť starú ľudovú múdrosť : „Čistota - pol života.“  Pod týmto máme na mysli vonkajšiu čistotu. Tá druhá polovica života je vnútorná čistota organizmu.  Na to, aby sme zvládli preventívnu očistu nášho organizmu potrebujeme poznať aspoň základné vedomosti o tom, ako funguje systém zdravia. Hlavné piliere zdravia sú: 1. strava, 2.nápoje, 3.pohyb a dýchanie, 4.kúpele, 5.spánok. Majú za úlohu sústavne  udržiavať očistu nášho tela a preto ich musíme  dodržiavať vcelku. V strave by mala dominovať surová strava nad varenou. Jedzte veľa ovocia, zeleniny a bylín. Byliny vás spoľahlivo zbavia toxínov a nečistôt. Pite len čistú vodu, ktorá je najlepšie rozpúšťadlo na svete. Dokáže vyplaviť z tela všetky nečistoty. Pri pohybe sa spúšťa  „čerpadlo“ lymfatického systému, ktorý čistí bunky.   Horúce kúpele slúžia na to, aby sa rozpustili tuky a usadené gély a ľahšie sa vyplavili z tela von. Počas spánku „niekto“ za nás urobí čistiacu prácu v našom organizme. Rozloží stravu a nápoje na základné živiny, urobí látkovú výmenu,  vstrebe potrebné živiny do buniek, niečo uloží do zásoby a ostatok vylúči z tela ako odpad. Očistené telo je plné energie a zdravia.  Tajomstvo zdravia je v sústavnej očiste tela a orgánov , pravidelnom doplňovaní o výživné látky a správnej kombinácii stravy spojenej s vlastným stravovacím systémom.

Ľudské telo je zložené z biliónov buniek. Pre naše zdravie je najdôležitejšia čistota buniek.  Ich očista sa vykonáva prostredníctvom lymfatického systému. V zanesených lymfatických cievach a uzlinách  vidím najväčšiu rezervu v starostlivosti o svoje zdravie. Podvyživené a znečistené bunky sú zdrojom oslabenia organizmu a vzniku všetkých závažných ochorení. Na očistenie buniek sú najvhodnejšie a najúčinnejšie prírodné  byliny, surová strava  a čistá voda. Keď je to také jednoduché, prečo to nerobíme?

V poslednom čase si kladiem tieto otázky: „Prečo sa tieto informácie neučia už v Základnej škole? Prečo spolu s nárastom lekárov, liekov, zdravotníckych zariadení rastie aj počet chorých ľudí? Prečo dovolíme ľuďom jesť chemicky znečistené potraviny a množstvá sladkostí? Prečo dovolíme pustiť do predaja presladené nápoje? Prečo dominuje v našej strave tepelne upravované jedlá? Prečo máme toľko trvanlivých potravín, keď sa na ne musia používať konzervanty a éčka? Prečo sa stále propaguje tradičná ťažká a varená domáca strava? Prečo legalizujeme fajčenie, drogy a alkohol, keď vieme, že nám škodia? Prečo neustále bojujeme proti vážnym chorobám pomocou liekov a  operácií? Prečo nedávame dôraz na prevenciu, ale odstraňujeme dôsledky? Prečo zakazujeme rozprávať o liečivej sile bylín? Prečo neodstraňujeme skutočné príčiny chorôb? Prečo neriešime problém zdravia, keď vieme, že hlavná príčina každej choroby je nečistota, toxíny a kyslé prostredie?“

Stále mi v hlave vŕta kacírska myšlienka. Nie je to úmyselne zamlčované pred širokou verejnosťou? Ak áno, tak sa o svoje zdravie musíte postarať sami. Každá choroba je len dôsledok nejakej príčiny. Logika hovorí, že keď sa odstráni príčina choroba zmizne sama. Skúste sa nad tým zamyslieť a rýchlo pochopíte, že  s tým treba niečo robiť. Každý musí prevziať zodpovednosť za svoje zdravie na seba.  Nikto iný sa nedokáže lepšie postarať o vaše zdravie ako vy sami. Keď sa začnete čistiť nielen zvonku ale aj zvnútra, vrátite si naspäť svoje zdravie. Na čo ešte čakáte?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy


Už ste čítali?