Ako je to so zdravím ľudí a chudobou?

Autor: Ján Zbojek | 14.6.2016 o 10:09 | (upravené 14.6.2016 o 10:19) Karma článku: 4,94 | Prečítané:  795x

Človek je veľmi zložitý organizmus, ale jeho údržba je veľmi jednoduchá. Na to, aby ste boli zdraví, nemusíte mať hlboké vedomosti o zložení vášho organizmu. Stačí využívať tisícami rokov osvedčený jednoduchý návod na použitie,

čiže dodržiavať piliere zdravia -  životosprávu. Ak budete dodržiavať piliere zdravia, telo vám bude spoľahlivo a dlhodobo slúžiť. Keď sa vám stane nejaký úraz alebo nastane vážnejšia porucha zdravia, na to  máme špeciálnych „servisákov“ - lekárov. Podobné je to aj s počítačom. Na to, aby som mohol používať osobný počítač nemusím byť špičkový pracovník IT , poznať jeho zloženie a zvládnuť komplikované programovanie. Stačí mi dodržiavať jednoduchý návod na ovládanie počítača. Ak nastane porucha na počítači, zavolám „servisáka“ a ten ho opraví.  Ako vhodný príklad uvediem jednoduchý život a stravu ľudí žijúcich vysoko v horách Kaukazu alebo na ostrovoch v Tichomorí. Nemajú zvláštne vedomosti z výživy potravín, ani špeciálne vzdelanie zo zdravovedy a napriek tomu nebývajú chorí a dožívajú sa pomerne vysokého veku. Podmienky, v ktorých žijú sa dlho nemenia.

Podľa mňa najväčší problém  zhoršujúceho sa zdravia ľudí nie je nedostatok peňazí v zdravotníctve, ako sa nás snažia presviedčať lekári a politici. Je to zdravotná negramotnosť ľudí a s ňou spojené tradičné stravovacie návyky.  Tradičná životospráva zapríčiňuje vznik civilizačných chorôb. Väčšinu návykov máme od svojich rodičov a oni tiež od svojich rodičov a oni..... V dobe ich pôvodného používania boli pravdepodobne v poriadku. Dnes však žijeme v úplne  odlišných  podmienkach, a preto im musíme prispôsobiť naše stravovacie návyky. Zmenil sa celkový životný štýl života ľudí. Dnes už prevažuje intelektuálna práca nad fyzickou a väčšina ľudí žije v mestách. Stratili sme kontakt s prírodou a radikálne sme zmenili životné prostredie.  Prestali sme jesť bylinky a nahradili sme ich umelými doplnkami výživy.Týmto zmenám treba prispôsobiť  pohyb aj stravu. Vývoj v oblasti zdravej výživy ide rýchlo dopredu.  Priniesol nám nové technológie, ktoré  umožňujú podstatne zlepšiť výživnú hodnotu jedla. Na trhu sa objavujú nové druhy  potravín ako napodobenina alebo náhrada za pôvodné. Pozor na ne, lebo sú s prímesou chémie, konzervantov a ochucovadiel. Staré stravovacie návyky sa tak obracajú proti nám a spôsobujú nové druhy ochorení.

Ekonomické smerovanie spoločnosti spôsobuje, že liečenie ľudí sa robí masovo za pomoci očkovania vakcínami, antibiotikami a čoraz agresívnejšími liekmi. Časom sa medicínske liečenie premenilo na obyčajný biznis so zdravím človeka. Choroby sa stávajú prirodzenou súčasťou života a k tomu patrí zvýšená konzumácia liekov, ktoré ešte viac zamorujú naše telá jedovatými látkami. Najväčší osoh z toho majú lekári a farmaceuti. Súčasné zdravotníctvo ide nesprávnou cestou, lebo odstraňuje len dôsledky zlej životosprávy ľudí. Začína to nesprávnou výživou a končí doživotným liečením a závislosťou na liekoch. Potravinársky priemysel doslova „priotrávi“ ľudí a postupne nahlodáva ich zdravotný stav. Keď začnú prvé zdravotné problémy,  preberú  si nás ako štafetový kolík lekári a farmaceuti. Celosvetový biznis s výživou a so zdravím nás ovláda a stávame sa na ňom závislí.

Ľudia sa zbavili zodpovednosti za svoje zdravie a nechali to na lekárov a zdravotníctvo. Zbavili sa tiež zodpovednosti za prípravu jedla a nechali to na polotovary, hotové jedlá, závodné jedálne, reštaurácie a fast foody. Zbavujeme sa aj zodpovednosti za výchovu detí a nechávame to na jasle, škôlky a školy. Hovorí sa, že sme to, čo jeme, pijeme a čo si nanášame na kožu. Chémia sa stala súčasťou všetkého a ľudia vôbec nevedia, čo všetko jedia, pijú a nanášajú si na pokožku. Kto však má mať najväčší záujem okrem nás samotných, aby sme boli zdraví? Odpoveď je jednoduchá . Nikto!!! Žijete v kapitalizme a tak každý chce na vás iba zarobiť!!!

Zdravie a peniaze sú ekonomicky  vzájomne prepojené. Na priemyselne spracované potraviny, lieky a syntetické vitamíny vynakladáme počas života obrovské  peniaze, čo nás nesmierne ochudobňuje. Na zdravom človekovi sa zarobiť nedá a tak si nadnárodné monopoly chorých potrebujú „vyrobiť“. Masívna reklama na potraviny a lieky si vyberá svoju daň v sústavnom raste chorých ľudí. Chorý človek si musí platiť za lieky a ešte má aj zníženú mzdu počas práceneschopnosti. Sústavne tak pribúda množstvo chudobných ľudí, ktorí sú závislí na liekoch. Kto sa zriekne zodpovednosti za svoje zdravie, ocitá sa na hranici chudoby.

Ako sa z tohto začarovaného kruhu dostať von?  Preberte zodpovednosť za svoje zdravie a začnite sa vzdelávať v oblasti systému zdravia. Zvýšte objem surovej stravy na úkor varenej,  pite čistú vodu, hýbte sa na čerstvom vzduchu a pravidelne odpočívajte. Začnite sa čistiť prírodnými bylinami a zmeňte svoje staré stravovacie návyky. Zdá sa vám to ťažké a zložité? Údržba zdravia je jednoduchá. Takže už začínate chápať, že o vaše zdravie sa musíte postarať sami ???

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nesledujeme mohutnú wagnerovskú operu, skôr reláciu o varení

Každý bude trochu nespokojný.


Už ste čítali?