Ako môžeme žiť spokojne v tomto svete plnom konfliktov?

Autor: Ján Zbojek | 19.7.2016 o 10:47 | Karma článku: 4,03 | Prečítané:  917x

Veľa ľudí si myslí, že až vtedy sa môžu stať šťastní, keď bude aj celý svet  šťastný a spokojný. Všeobecný  mier, šťastie, zdravie a bohatstvo na celom svete neexistuje.  Prečo?  Lebo je to nemožné !

 

Je paradoxné, že všetky najväčšie problémy ľudstva  (vojny, chudoba, choroby ...) vytvárajú ľudia, ktorí sa snažia urobiť svet zdravým, bohatým a šťastným. Ako príklad si uveďme z minulosti „násilný vývoz“ náboženstva,  politických systémov, demokracie, kultúry, potravín, liekov, zbraní a charity. Viď Arabská jar a situácia na Blízkom východe.

 

Za posledných tristo rokov sa viedlo vo svete vyše päťtisíc vojen!  Každá vojna sa viedla kvôli nastoleniu svetového mieru. Ľudia, ktorí sa snažia vytvárať mier násilím, vojnou a vývozom zbraní vytvárajú iba viac vojnových  konfliktov, terorizmu a agresie.

 

Rovnako je to aj s bojom proti chorobám. Farmaceuti a lekári sa snažia liečiť ľudí z chorôb za pomoci najnovších technologických zariadení, diagnostických  prístrojov a liekov. Skutočnosť je taká, že čím viac sa liečime vakcínami a  liekmi, tým väčší je nárast chorôb a chorých ľudí.

 

Podobne  je to aj s bankármi a medzinárodnými finančnými inštitúciami, ktoré požičiavajú štátom a ľuďom peniaze, aby si zlepšili a spríjemnili život. Čím viac máme finančných inštitúcií,  tým je väčšia zadlženosť štátov, ľudí a s tým spojená narastajúca chudoba vo svete.

 

Boj proti chudobe a potravinová pomoc hladným a chudobným v Afrike vytvára ešte väčšiu chudobu a hlad. Výsledkom práce potravinovej pomoci a charitatívnych organizácií je narastajúca korupcia, zločinnosť, negramotnosť, úplná závislosť štátov a domáceho obyvateľstva na daroch druhých.  Pritom Afrika má úžasné podnebie a výborné prírodné podmienky na rozvoj poľnohospodárstva.

 

Obávam sa, že najdôležitejšia pravda nám všetkým uniká. Svet sa stane bezkonfliktným len vtedy, keď začne každý človek sám žiť bezkonfliktný život.

Chcete skutočne pomôcť druhým ? Najskôr  urobte seba zdravým, bohatým a spokojným a potom choďte druhým osobným príkladom.

 

Príklad:

Na brehu mora čaká dieťa na to, aby sa okúpalo. Mama sa ho opýtala: „Prečo čakáš a nekúpeš sa?“ Dieťa odpovedalo: „Nie, ja si počkám, dokiaľ sa všetky vlny ustália, potom sa okúpem.“

Dobre viete, že to sa v živote nikdy nestane! Preto nečakajte na to, kým bude celý svet zdravý, bohatý a spokojný, aby ste aj vy žili spokojne. Ak to pochopíte, oslobodíte sa  od vášho zbytočného úsilia vytvárať za každú cenu mier, zdravie a bohatstvo pre všetkých.

 

Keď trpíte tým, že vidíte narastajúce choroby, chudobu a utrpenie ostatných ľudí, tak budete ľudstvu pridávať iba viac utrpenia. Oni nepotrebujú vašu ľútosť. Ľútosť je negatívna  energia, ktorá sa takto sústavne rozmnožuje.  Ak začnete na nich neustále myslieť a ľutovať ich, len ich ešte viac oslabíte.  Nakoniec z toho budete aj vy deprimovaní a postupne  začnete klesať na ich úroveň. Všetko, čo ľútosťou dosiahnete je, že na svete bude o ďalšieho trpiaceho  človeka viac.

Hovorí sa, že kde smerujete  svoju pozornosť, tam ide vaša energia a tam rastie moc. Akýkoľvek boj proti chorobám a chudobe  ich len posilňuje a rozmnožuje. To však nechcete, že !?

 

Ako sa to dá zmeniť?

 

Snažte sa ostatných ľudí priviesť na vašu úroveň poznania aktívnou komunikáciou a  postupným vzdelávaním. Pomôžte im zmeniť poznanie,  tradičné názory a myšlienky o svete, živote, zdraví a bohatstve. Dokiaľ nezmenia spôsob myslenia, nič sa v ich živote nezmení k lepšiemu. Obohaťte ich o nové vedomosti, názory a myšlienky a uvidíte, čo sa stane.

 

Príklad:

Ja mám jednu dobrú myšlienku a môj známy má tiež jednu dobrú myšlienku. Keď si ich ponecháme pre seba, nič sa nezmení. Keď si ich navzájom vymeníme, nám neubudne a obaja budeme  mať po dve myšlienky.  Staneme sa múdrejší, silnejší a bohatší.

 

Vzdelávajte sa a staňte sa zdraví a bohatí. Potom odovzdávajte ostatným potrebné vedomosti. Ukazujte im osobným príkladom ako žijete, aby videli, že aj oni to môžu dosiahnuť.  Je to jediná možnosť pomoci druhým. Všetko iné  je zbytočné.  Uvedomte si, že akýmkoľvek násilím a bojom proti chudobe a chorobám nikomu nepomôžete. Každý sme tu za seba, a preto si každý musí pomôcť sám.

Žiť spokojne znamená žiť bezkonfliktný život vo vašej mysli. Zároveň aj v tom, ako  fyzicky prežívate vo vašom tele a ekonomicky prosperujete v tomto hmotnom svete. Len vtedy, keď sám žijete v zdraví a bohatstve, môžete byť užitoční, pomáhať druhým a spoluvytvárať všeobecnú spokojnosť.  

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nesledujeme mohutnú wagnerovskú operu, skôr reláciu o varení

Každý bude trochu nespokojný.


Už ste čítali?