Čo nás najviac znečisťuje v tejto "dobe jedovej" ?

Autor: Ján Zbojek | 9.9.2016 o 17:30 | Karma článku: 3,49 | Prečítané:  886x

V poslednom čase čítame často o zhoršovaní zdravotného stavu obyvateľstva a náraste chorôb. Ľudia sa viac začínajú venovať prevencii a tak cvičia, behajú , dodržiavajú diéty a jedia výživové doplnky. Stačí to však na uzdravenie?

 

Mám pre vás zlú správu. Nestačí. Človek si prešiel od svojho vzniku rôznymi obdobiami od doby  ľadovej, kamennej, železnej, parnej, elektrickej  až po dobu jedovú, plnú chémie.  Aj keby ste odteraz začali dodržiavať správnu životosprávu, veľa by sa toho vo vašom zdravotnom stave nezmenilo. Možno ba sa mierne  zlepšil a prípadne by sa  zastavilo jeho zhoršovanie,  ale to je tak asi všetko. Pýtate sa prečo? Lebo tieto „ kozmetické úpravy“ sú len zlomkom celkového systému zdravia.  Ak sa chcete uzdraviť , musíte zmeniť a dodržiavať  celý systém zdravia. Každé zhoršenie zdravia a choroba  majú svoje konkrétne  príčiny. Logika hovorí, že keď odstránite príčiny, zdravie sa vráti opäť do pôvodného stavu. Takže čo sú skutočné príčiny chorôb?  

Okrem dedičných ochorení sú to hlavne:

  1. prekyslenie organizmu
  2. znečistenie tela toxickými látkami.

Prekyslenia sa môžeme zbaviť, keď  obmedzíme kyselinotvornú potravu ako sú mäso, sladkosti, mlieko a múčne jedlá. Namiesto nich zaradíme do jedálnička  alkalickú stravu, čo je surová zelenina, ovocie a byliny (najlepšie okolo dvoch tretín).  Stačí, keď budeme jesť viac surovej stravy(dve tretiny) ako tepelne upravovanej (jedna tretina), piť len čistú vodu. Potom sa vaše telo začne samo alkalizovať a automaticky čistiť. To by nemal byť veľký problém.

Horšie je to s odstránením toxických látok z tela, ktoré sme si nahromadili za desiatky rokov. Poďme sa pozrieť, odkiaľ sa tie všetky toxíny vzali a kde sú ich zdroje?

Hlavné zdroje toxického znečistenia tela:

1.    40 % zo stravy

Naša strava je tepelne upravovaná a prevažujú v nej trvanlivé potraviny a priemyselne spracované polotovary. Je plná konzervantov, farbív, éčiek, cukru, umelých sladidiel, soli a  glutamátov, ťažkých kovov, antibiotík, pesticídov, rastových hormónov a chémie....

2.    30 % z toho, čo si nanášame na pokožku

       Jedná sa o hygienické potreby ako mydlá a šampóny, kozmetiku a pracie prostriedky.  Obsahujú množstvo chémie a nebezpečných jedov a toxínov. Na pokožku má vplyv aj to, že sa obliekame do syntetických materiálov a perieme ich v agresívnej chémii.

3.    12 % z toho, čo pijeme

Nápoje obsahujú často cukor, umelé sladidlá, konzervanty, arómy, stabilizátory, syntetické príchute a farbivá.

4.    10 % z užívaných liekov a antibiotík

Chemické látky, ktoré obsahujú lieky sa hromadia a usádzajú v našich bunkách, tkanivách a orgánoch a správajú sa toxicky.

5.    8% z toho, čo dýchame

Okrem výfukových plynov z automobilov je to priemyselné znečistenie ovzdušia, prašnosť, používanie chémie v domácnostiach ako spreje, laky, arómy,  riedidlá,  čistiace prostriedky.

Z hore uvedeného jasne vyplýva, že toxické  chemické látky sú našim nepriateľom číslo jedna. Telo ich zo začiatku zakonzervuje (obalí a zapuzdrí ) a uskladňuje v tkanivách, odkiaľ otravujú orgány.  Keď sa ich objem zvýši na kritickú hodnotu, tak v kyslom prostredí prepuknú do rôznych príznakov chorôb ako vyrážky, nachladnutia,  ekzémy a zápaly. Prejavy chorôb ako zvýšená teplota, chrípka, potenie, kašeľ, vyrážky je len zúfalá snaha tela očistiť sa.  Neskôr príznaky prepuknú do silných zápalov, chorôb a končí to fyzickou likvidáciou buniek, tkanív, orgánov a smrťou.  Toxické látky spolu s prekyslením sú v tele ako časovaná bomba, o ktorej nevieme, kedy vybuchne. Na odstránenie jedov z tela existuje len jeden zaručený spôsob, a to je komplexná  detoxikácia pomocou prírodných bylín. Byliny majú v sebe zakomponovaný pôvodný genofond života. Nie sú krížené a preto dokážu spoľahlivo očistiť organizmus od toxických látok, liekov, chémie  a ťažkých kovov až na bunečnej úrovni.

Ak sa chcete seriózne uzdraviť, musíte odstrániť príčinu choroby a nie zmierňovať   jej následky. Najskôr však musíte zamedziť prísunu chémie zo všetkých zdrojov súčasne. Potom začnite so systémovou očistou tela zvonka aj zvnútra. Ľudské telo má úžasnú prirodzenú  schopnosť vlastnej regenerácie buniek , tkanív a orgánov, ale nesmieme mu v tom brániť znečisťovaním.  Ak ste znečistení nadmerným používaním liekov z minulosti a toxínmi zo stravy, pitia a kozmetiky, tak vám nepomôže ďalšie užívanie chemických liekov. V zdraví neplatí, že klin sa klinom vybíja. Naopak, ešte viac sa upcháte toxickými látkami a to len zhorší váš zdravotný stav. Preto sa musíte vždy poriadne očistiť a alkalizovať, aby sa telo mohlo začať postupne  regenerovať.

Zmena životosprávy ako napríklad surová čerstvá strava, čistá voda, zvýšený pohyb, pravidelné horúce kúpele a dostatočný spánok slúži v prvom rade na alkalizáciu  a tiež na hrubú očistu tela od  hlienov a usadenín. Uzdravovanie musíme robiť zároveň s bunečnou detoxikáciou  bylinami. Na uzdravenie nestačí, keď začnete len behať  alebo keď znížite prísun mäsa, prípadne sa stanete vegetariánom. K tomu, aby ste sa uzdravili musíte aj prestať piť sladké nápoje a nahradiť čistou vodou, obmedziť mliečne výrobky a sladkosti, zvýšiť pomer surovej stravy, odstrániť nebezpečnú kozmetiku a nahradiť ju prírodnou, zaradiť pravidelný spánok, navštevovať saunu alebo si dávať horúcu vaňu, chodiť na prechádzky do prírody a dýchať čerstvý vzduch. Nie nadarmo stále platí ľudová múdrosť: „Čistota, pol života.“  Človek, ktorý sa zbaví nečistôt sa automaticky začína uzdravovať a choroby odchádzajú natrvalo.

Chémia posunula ľudstvo vo vývoji veľmi rýchlo dopredu, ale pýta si za to krutú  daň v podobe nárastu civilizačných chorôb. Robte všetko tak, aby vám nebola chémia zlým pánom, ale len dobrým sluhom. Ak chcete byť dlhodobo zdraví, začnite sa pravidelne čistiť, zamedzte ďalšiemu znečisťovaniu tela toxínmi, alkalizujte a regenerujte.  Človek je živá bytosť a preto by mal jesť prevažne  živé potraviny ako ovocie, zelenina, byliny, semená a orechy.  Riaďte sa slovami otca medicíny, Hipokrata: „Nech vám je vaše jedlo liekom a lieky nech sú vaším jedlom.“ Prevezmite zodpovednosť za svoje zdravie a užívajte si život v dobrej kondícii a pri plnom zdraví, zaslúžite si to.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Logopedička: Nikdy nie je neskoro odnaučiť sa ráčkovať

Detí s problémami je čoraz viac.

SVET

Soros je všade. Orbánov verejný nepriateľ číslo jeden

Maďarský premiér si spravil agendu z útokov na migrantov aj médiá.


Už ste čítali?